Čtvrtek, 30 května, 2024
KrimiNews

Hasiči cvičili v budově Kim Ir Sena. Byla tam nalezena drogová varna

Složky integrovaného záchranného systému cvičily ve čtvrtek v budově Kim Ir Sena v Houštce. Byla uzavřená oblast kolem bývalých kolejí, protože tam bylo větší množství techniky.

Hasiči o cvičení informovali na své stránce.

„V dopoledních hodinách se uskutečnilo cvičení složek IZS s pracovním názvem VARNA 2023 s námětem dle typové činnosti „STČ 17A/IZS – Nález nelegální drogové laboratoře“,“ sdělili hasiči.

Cílem cvičení bylo dle hasičů procvičit koordinovaný postup složek IZS a dalších orgánů veřejné správy. „Ověřit součinnost při provádění záchranných a likvidačních prací na taktické, operační a strategické úrovni řízení za použití vhodných ochranných prostředků pro tento typ zásahu,“ zdůraznili.

Budova Kim Ir Sena čeká na svou rekonstrukci. Protější budova Slunečních lázní bude příští rok zdemolována. Do obou budov se lidé mohli v červnu podívat. Reportáž jsme přinesli zde.

Budova se jmenuje Kim Ir Sen, protože v časech korejské války zde byly ubytované děti ze severní části země a v roce 1953 se na ně dokonce přiletěl podívat tehdejší severokorejský vůdce Kim Ir-sen. V 70. letech 20. století pak na tamní mírové slavnosti zavítal kubánský diktátor Fidel Castro.  

Foto cvičení: HZS Středočeského kraje

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments