Čtvrtek, 18 července, 2024
TopZprávy

Brandýs-Boleslav bude mít inteligentní kamery s detekcí incidentů

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav bude mít inteligentní kamery s detekcí. Chystá také propojení kamerového systému parkovacího domu, který byl donedávna offline. Nefungovaly také bikeboxy.

Informace přinesl ve svém pravidelném reportu místostarosta města Patrick Zandl. Město dle něj poptalo kamery s detekcí scén pomocí strojového učení, které budou zakoupeny a nainstalovány třeba na náměstí nebo do parku u autobusového nádraží. Městská policie pak bude testovat, jak jsou schopni reagovat na automatické incidenty. Staré kamery najdou využití jinde.

Podle Zandla nebylo jednoduché sledování kamer v parkovacím domě. Někdo totiž musel zajít do technické místnosti, kde se k nim připojil. To chce radnice změnit.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

„Chceme propojit parkovací dům s městským kamerovým systémem a pultem na městské policii, to doposud nešlo, systémy ani nebyly kompatibilní, ani nebyly fyzicky propojené. Naštěstí už máme optiku nedaleko a obojí by se mělo v dohledné době dořešit. Prozatímní řešení je, že se lze alespoň dostat vzdáleně do kamerového systému v parkovacím domě a mrknout se na kamery tam, sjednocené to ale není a je to poněkud opruz, takže se s tím běžně nepracuje,“ popsal místostarosta.

P+R parkovacímu domu dodal ještě jednu zprávu. Dle jeho slov tam nefungují bikeboxy, které nebyly od zprovoznění zapojeny. Místostarosta z toho viní předchozí vedení radnice. Nyní se uvažuje o tom, zda je nepřemístit někam jinam.

K parkovacímu domu město také obdrželo studii tří přístupů mezi sídlištěm a parkovacím domem. Nyní začne vyjednávání s majiteli a dopravním odborem.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments