Pondělí, 27 května, 2024
TopZprávy

Brandýs odepsal pokuty za desítky tisíc. Přestupci nezaplatili

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav muselo odepsat přes 30 tisíc korun, které radnici dlužili přestupci. O odpisu rozhodla rada, která ve čtvrtek také jmenovala nového vedoucího stavebního odboru.

Pohledávky ve výši 33 tisíc korun byly podle radnice z roku 2016. Šlo v pokuty, které uložila lidem městská policie a úřadu se je nepodařilo vymoci. Nezaplatilo celkem 29 přestupců.

Jednání rady se však neslo v duchu jmenování nového vedoucího stavebního odboru, kterým se stal Pavel Janků. Dlouholetá vedoucí Eva Špačková podala výpověď na konci loňského roku z osobních důvodů a také kvůli kauzy výstavby developerského projektu na Zápské.

Čelit musela reportérům České televize, kteří ji zpovídali kvůli tomu, že její úřad údajně pochybil, když nechal developera stavět, i když už neměl platné povolení.

„Nový vedoucí radu rovnou seznámil s hlavními úkoly, které před stavebním úřadem stojí. Vedle personálních problémů úzce svázaných se situací na trhu práce se především jedná o revizi katastru nemovitostí, která činnost odboru významně vytěžuje. Na pomalu doznívající revizi katastrálního území Stará Boleslav by letos měla plynule navázat revize katastrálního území Brandýs nad Labem,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Stránská.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments