Čtvrtek, 18 dubna, 2024
NewsZprávy

Sportovci chtějí trénovat v P+R parkovacím domě. V cestě stojí byrokracie

Netradiční žádost obdrželo město od sportovců. Ti se vedení ptali, jestli by si nemohli vypůjčit patra málo používaného P+R parkovacího domu na inline bruslení. Jednoduché to však nebude.

O žádosti informoval místostarosta města Patrick Zandl ve svém pravidelném příspěvku o práci pro Brandýs-Boleslav.

„Psali nám jedni sportovci, jestli jim můžeme alespoň půjčit patro parkovacího domu, že by tam trénovali inline bruslení. A víte co? Asi nemůžeme, protože dům je z dotací, není to jeho schválené užití a někdo by nám mohl sebrat dotaci,“ konstatoval místostarosta.

Pořádáte zajímavou akci, nebo máte report z proběhlé události? Dejte nám vědět, rádi ho zveřejníme.

Radnice se proto dotázala administrátora dotace, jestli lze takovou akci povolit. Starosta města Robert Pecha serveru Aktuálně z Brandýska řekl, že k tomu nemá podrobnější informace, ale problémem bude, že je parkovací dům z evropských dotací, které jsou svázány pravidly.

Místostarosta také uvedl, že radnice hledá řešení, jak se lidé do domu pohodlně dostanou ze sídliště, protože lidé musejí chodit kolem skladů. Další možnost je cesta kolem garáží, jenže tam je potřeba souhlasy mnoha majitelů. Chodník by se dal udělat také kolem železničního náspu, ale tam se zřejmě nikomu nebude chtít chodit. Město však slibuje, že řešení najde.

Město mění cenu parkovného v P+R parkovacím domě

Patrik Zandl se také uvedl, že zrušení ohňostroje Brandýs nad Labem ušetří asi 100 tisíc korun, které úředníci převedou na provoz kluziště. To by mělo být zprovozněno příští týden, ale záleží na teplotách. Bude tam možnost platit dobrovolný příspěvek pomocí QR kódu.

Přidat na Seznam.cz