Čtvrtek, 30 května, 2024
ČelákoviceDopravaNews

ANKETA: Čelákovice nebo Brandýs? Srovnání parkovacích domů

V Čelákovicích od listopadu funguje P+R parkovací dům, v Brandýse nad Labem už od února 2022. Aktuálně z Brandýska nabízí porovnání obou staveb s otázkou, který parkovací dům je vám sympatičtější, popřípadě užitečnější.

Brandýský parkovací dům otevřený 1. února 2022 u nádraží stál 140,3 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci z EU ve výši 100 milionů korun. Pojme 316 automobilů a 76 jízdních kol. Součástí parkovacího domu, který se skládá z přízemí a dvou pater, jsou uzamykatelné boxy nebo posezení s lavičkami a stoly. Šest míst je určeno pro nabíjení elektromobilů.

Parkování je od 1. března 2023 do konce roku zdarma a má za cíl přilákat nové zájemce. Loni parkovací dům do kasy přinesl 160 tisíc korun. Na krátkodobém stání vybralo 30 tisíc korun a na předplacené parkovací karty 130 tisíc korun. Jenže měsíčně stojí provoz domu 100 tisíc korun.

Jaký parkovací dům je vám sympatičtější?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Radnice již mnoho měsíců hledá cestu do parkovacího domu od sídliště. Nakonec by měla vést kolem hasičské stanice, tunelu, parku Pampeliška a skautů.

P+R parkovací dům v Čelákovicích se otevřel 1. listopadu také u nádraží a zatím se parkuje zdarma. Stavba stála bez mála 102 milionů korun, 90 % pokryje evropská dotace.

Stavba parkovacího domu v Čelákovicích začala loni a v třípatrovém domě je parkování pro 97 aut, dva pro elektromobily a pět pro imobilní občany. Postaven byl mezi vlakovým nádražím a cyklověží. Cena parkování v P+R parkovacím domě v Čelákovicích bude od nového roku 20 korun na den, přes noc vyjde na 100 Kč.

Další parkovací dům se má postavit ve Mstěticích. Stavět bude Středočeský kraj a má mít kapacitu 340 míst.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments