Čtvrtek, 30 května, 2024
KrimiNews

Agresivní muž obtěžuje lidi v Brandýse. Rozbil výtah a nadával obyvatelům  

Policie i vedení města se včera zabývalo mužem, který podle místních občanů obtěžuje lidi a problémy s ním měli také v prodejně potravin. Jeho tři činy byly nakonec vyhodnoceny jako přestupky.

Na muže si stěžovali lidé v místní facebookové skupině v neděli večer s tím, že nejprve ráno dělal problémy v obchodu u brandýského nádraží. Následně rozkopal dveře od výtahu v jednom z domů. Agresora musel vyprostit pracovník servisu výtahů. Muž mezitím stihl nadávat lidem i za přítomnosti policie.

„Víte, co se stalo pak? Policie ho nechala jít. Do škody na majetku se počítá pouze materiál, nikoliv výjezd servisu, cena práce apod. Promile 1,8 nevadí, drogy ani netestovali,“ napsala jedna z místních žen. Po chvíli měl běhat po sídlišti a řvát a vyhrožovat zapálením. Policie ho odvezla na služebnu, odkud ho pak propustila.

K případu se pak vyjádřil místostarosta města zodpovědný za bezpečnost Jan Jirovský (Vy Jste Město), který jednal s ředitelem Obvodního oddělení Policie ČR Brandýs nad Labem Petrem Obdržálkem. Požadoval, aby policie jednala striktně a nekompromisně. Jenže zákon podle něj policii svazuje ruce, a tak tři skutky vyhodnotila jako přestupky.

„Ve všech třech případech hlídka PČR k nahlášenému případu řádné vyjela, pachatel byl zadržen, ztotožněn, vyslechnut, byl s ním sepsán protokol a následně byl pachatel propuštěn, protože všechny úkony byly provedeny a dále neexistoval žádný legitimní důvod, jak ho omezit na svobodě ani o minutu déle, než v tomto případě umožňuje zákon,“ napsal Jirovský.

Zvažovala se i možnost umístění na záchytné stanici, ale tam již bylo plno. Přestupky bude řešit ve správním řízení město. Jirovský apeloval občany, aby podněty k policii nebo strážníkům neřešili na Facebooku, ale na služebnách.

Zdůraznil také špatný personální stav jak u policie, tak u strážníků. Novým městským policistům nabízí město náborový příspěvek 150 tisíc korun. „Pokud byste měl někdo chuť s bezpečností ve městě pomoct a rozšířit řady MP, budeme jedině rádi,“ podotkl místostarosta.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments