Úterý, 25 června, 2024
NewsSpolečnost

Je rozhodnuto, co bude s budovou Kim Ir Sena. Parkovaní tam nebude

Vedení města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav má jasnější představy, co s budovou Kim Ir Sena v Houštce. Nezbývá nic jiného než startovací byty.

Novou informaci přinesl místostarosta města Patrick Zandl (Piráti) s tím, že městu přišlo upozornění, že Ministerstvo pro místní rozvoj poslalo upozornění, že bude vypisovat dotaci na bydlení.

„Musíme tedy na jaře dopracovat projekt proměny budovy Kim Ir Sena ve startovací byty (bez parkování), což je momentálně jediná možnost (kromě vašeho štědrého daru ovšem!), jak budovu zachránit a vrátit do života,“ uvedl Zandl.

Podle něj do budovy město musí posílat peníze, protože do ní zatéká a degraduje. Předpověděl, že by to mohla být předposlední zima budovy.

Zatímco budova Kim Ir Sena čeká na svou rekonstrukci, protější budova Slunečních lázní bude příští rok zdemolována. Do obou budov se lidé mohli v červnu podívat. Reportáž jsme přinesli zde.

Souhlasíte se startovacími byty v budově Kim Ir Sena?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Pětipodlažní budovu v roce 2019 radnice nabídla k prodeji s minimální cenou 9 milionů korun, ale nikdo ji nekoupil. Posudek z roku 2023 konstatoval, že po opravě stropů a podlahy je budova uživatelná. Město přemýšlí nad startovacími byty nebo domovem seniorů. Problém jsou však finance, peníze by se musely získat z nějakého dotačního programu.

Budova se jmenuje Kim Ir Sen, protože v časech korejské války zde byly ubytované děti ze severní části země a v roce 1953 se na ně dokonce přiletěl podívat tehdejší severokorejský vůdce Kim Ir-sen. V 70. letech 20. století pak na tamní mírové slavnosti zavítal kubánský diktátor Fidel Castro.  

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments