Čtvrtek, 30 května, 2024
NewsVolby 2022Zprávy

Převrat na radnici: Zastupitelé odvolali starostu Pechu i místostarosty

Zastupitelé města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav odvolali na dnešním zasedání z funkce starostu města Roberta Pechu i místostarosty.

„Jako bod dva navrhuji odvolání starosty, místostarostů a radního,“ oznámil na zasedání zastupitelstva Petr Soukup (Naše Dvojměstí). Zastupitelé následně hlasovali o odvolání vedení města. Pro návrh bylo 14 zastupitelů, proti 5 a jeden se zdržel.

Souhlasíte se změnou vedení radnice?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Pro odvolání hlasoval například Jan Chleboun (ODS), Pavel Veselý (ODS) nebo Klára Voctářová (Pro Zdraví). Zdržel se již bývalý místostarosta Jan Jirovský (Vy Jste Město).

Pro krátké chvíli převzal vedení jednání místostarosta Chleboun do doby zvolení nového starosty. Petr Soukup následně navrhl veřejně hlasovat o novém vedení, Patrick Zandl (Piráti) navrhl volbu tajnou. Pro tajnou volbu ovšem bylo málo hlasů.

Pro nového starostu posléze hlasovalo 13 zastupitelů, nikdo nebyl proti, zdrželo se osm zastupitelů. „Mrzí mě, že jsme se hned po volbách nedokázali dohodnout a do úřadu se dostávám po téměř dvou letech a tímto způsobem. Představoval jsem si vše mnohem přátelštěji. To mi věřte. Poučme se z tohoto volebního období do budoucna, vynechme osobní výpady. Vynechme negativní kampaně,“ řekl nově zvolený starosta Petr Soukup s tím, že se má komunální politika kultivovat. Poděkoval předchozímu vedení a vyslovil přání, aby navázali na dobrou práci.

Nově zvolený starosta Petr Soukup (Naše Dvojměstí). Foto město

„Zastupitelé města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav odvolali na svém 10. veřejném zasedání z funkce dosavadního starostu Ing. Roberta Pechu (Vy jste město) a místostarosty Patricka Zandla (Česká pirátská strana) a Ing. Jana Jirovského (Vy jste město),“ uvedlo po chvíli město na Facebooku.

Na místo uvolněného starosty města zvolili počtem 13 hlasů Petra Soukupa (Naše Dvojměstí). Místostarostkou byla zvolena Miluše Zahrádková (Podpora občanů), místostarostou Jan Chleboun (ODS) a Tomáš Benda (Naše dvojměstí).

„Z funkce radního byl odvolán Petr Kváča (Vy jste město), na pozici sedmého radního jej podle rozhodnutí zastupitelů nahradí Ing. Vlastimil Picek (Podpora občanů),“ konstatovalo město.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
L.D.
14 dní před

Až na tu ODSku dobrý, ale Chlebounovi se nedá věřit nosmezi očima, Bůhví, jestli ten puč není jeho dílo, ODSka v tom má zkušenosti z minula

P.J.
P.J.
13 dní před
Reply to  L.D.

Tak ODS má vazby na bývalého starostu Procházku, kterej chce stavět bytovku na Vrábí…tak uvidíme, jestli nová radnice změní uzemní plán v jeho prospěch… nebylo by to poprvé, co uspěl, že…
https://archiv.hn.cz/c1-41665010-zapas-o-obecni-parcely-vyhral-syn-starosty