Čtvrtek, 18 července, 2024
KrimiNews

Požár haly v Brandýse nad Labem: Hasiči zveřejnili video

Několik jednotek hasičů zasahovalo v pátek odpoledne u požáru haly v Brandýse nad Labem. Místo bylo zcela uzavřeno a šířil se z něj kouř. Žádní zranění hlášeni nejsou. Hasiči požár zlikvidovali v sobotu ráno.

Hasiči zasahovali v ulici U Jízdárny ve skladovací hale, kam vyjeli po druhé hodině odpoledne. Kouř byl vidět z dalekého okolí. Ulice Zápská byla průjezdná jen jedním pruhem, provoz řídila městská policie.

„Zasahujeme u požáru skladovací haly v Brandýse nad Labem. V současnosti je vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na místě se zřizuje štáb velitele zásahu. Uvnitř je uskladněný karton. Na pomoc nám také vyjeli hasiči z Prahy. U události zasahuje nebo k ní míří 22 jednotek,“ uvedl odpoledne mluvčí hasičů Jan Sýkora.

Hasiči později doplnili, že na místě aktuálně je 9 malých cisteren, 11 velkokapacitních cisteren a dva žebříky. Dále tam je dron a mobilní operační středisko. Celkem zasahuje 28 profesionalních hasičů a 59 dobrovolných hasičů.

Během pozdního odpoledne dorazila na místo také chemická laboratoř z Kamenice, která bude měřit škodliviny v ovzduší. Jednotky mají zajištěno jídlo a pití od Českého červeného kříže.

Město na svém profilu informovalo, že v areálu JSDH Brandýs nad Labem bylo zříceno čerpací stanoviště vody a řidiči by kvůli zvýšenému provozu měli být opatrní.

Příčinu požáru budou hasiči teprve zjišťovat.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments