Pondělí, 27 května, 2024
SpolečnostTop

Ve Staré Boleslavi se otevře RE-USE centrum

V sobotu 16. září od 10:00 proběhne slavnostní otevření prvního RE-USE centra v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. Centrum se otevře v prostorách Na Dolíku 53/2 ve Staré Boleslavi.

Budete moci ochutnat lahodnou výběrovou kávu Charisma z rodinné pražírny Co-bean připravenou Kavárnou Včera, která bude mít v nabídce také chlazené nápoje, slané i sladké vafle a jiné domácí dobroty. Nápoje vám rádi připraví i do vašich donesených hrnků či nádob (300ml hrneček na kávu nebo 500ml nádobu na chlazené nápoje).

Fantazii a zručnost si budete moci vyzkoušet v dílnách Na Naší Vlně, které nejen pro děti připravily malování na sklo ve stylu vitráže a zdobení textilních tašek mandalami. Z použitých sklenic a lahví si vyrobíte vázy, svícny a jiné dekorativní předměty. Tašky se stanou originálními doplňky pro každodenní užití.

Svou činnost a projekty vám představí dobročinný obchod Dobromysl, Prostor 108 – komunitní zahrada, centrum pomoci Svatá Luisa i Kavárna Včera.

Program doplní ukázky recyklace galerijních komponentů pro výrobu šperků.

Do RE-USE centra můžete donést funkční věci v dobrém stavu, které již nepotřebujete a naopak si tam za symbolickou částku koupit věci, které se vám hodí (podrobné informace o tom jaké věci lze do RE-USE donést a naopak zde pořídit, naleznete na přiloženém plakátu).

V následujících měsících budou v RE-USE probíhat také aktivity pro školky, školy i veřejnost, které budou inspirovat a motivovat k užívání principu koloběhu dobrých věcí, recyklace, snižování odpadů a podpoře životního prostředí. První z nich bude SWAP Dobromyslu v RE-USE bude již v pátek 22.09.2023 od 16:00-19:00, kdy si budete moci vyměňovat dámské oblečení ve skvělém stavu.

Zdroj: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments