Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DopravaNews

V parkovacím domě se po Novém roce nic nezmění. Čeká se na nové parkovací zóny

Parkovací dům P+R v Brandýse nad Labem bude několik dalších měsíců zdarma. Původně se nemělo platit do konce roku 2023.

„Ano, platí rozhodnutí vedení prodloužit provoz parkovacího domu zdarma do 1.7.2024,“ řekl na dotaz Aktuálně z Brandýska místostarosta města Patrick Zandl (Piráti).

Jak dále doplnil, podmínky v parkovacím domě se budou měnit s úpravami parkování ve městě. Ty by měly vstoupit v platnost na příští rok na podzim. „Jak přesně, ještě nebylo rozhodnuto, rozhodnutí si necháváme na kraj příštího roku,“ konstatoval místostarosta.

Město také stále řeší přístupovou cestu k parkovacímu domu. Momentálně již je hotov projekt a čeká se na peníze. Financování by mohlo být jasné v únoru. Naše Dvojměstí ve svém spolkovém tisku, který distribuovalo do schránek, v prosinci uvedlo, že kvituje parkování zdarma. „Přes veškerou kritiku jsme přesvědčeni, že jednou parkovací dům najde své plné a praktické uplatnění v dopravním životě našeho města,“ uvedlo Naše Dvojměstí s tím, že dotace 100 milionů korun se už těžko bude opakovat.

Parkovací dům byl otevřený 1. února 2022 u nádraží stál 140,3 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci z EU ve výši 100 milionů korun. Pojme 316 automobilů a 76 jízdních kol. Součástí parkovacího domu, který se skládá z přízemí a dvou pater, jsou uzamykatelné boxy nebo posezení s lavičkami a stoly. Šest míst je určeno pro nabíjení elektromobilů. Měsíčně stojí provoz domu 100 tisíc korun.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments