Pátek, 19 dubna, 2024
DopravaNews

V Kostelci nad Labem se uzavřel silniční most

AKTUALIZOVÁNO: Dopravní komplikace čekají řidiče od dubna v Kostelci nad Labem. Silničáři totiž uzavřeli silniční most na silnici II/244 spojující Kostelec se Všetaty a Ovčáry.

Uzavírka mostu „u Matků“ přes Mlýnský potok v ulici T.G. Masaryka měla začít od 3. dubna. V pátek 24. března město oficiálně informovalo, že uzavírka mostu začne 11. dubna a předpoklad ukončení je 31. srpna. Opravu realizuje Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Již jednou k odložení rekonstrukce došlo.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Most na silnici 244 je kompletně uzavřený pro veškerou dopravu, chodci přejdou po lávce, která bude nainstalována vedle mostu.

Objízdná trasa po uzavření mostu v Kostelci

Objízdná trasa pro rezidenty v Kostelci nad Labem byla stanovena ulicí Na Zátoni a Na Pískách. „Tato komunikace však není stavěná pro velký provoz. Prosíme vás, používejte ji tedy pouze v nezbytných případech. Provoz na této objízdné trase bude po 14 dnech vyhodnocen a v případě silného provozu nebo při opakujících se problémech s bezpečností silničního provozu bude objízdná trasa uzavřena,“ napsalo město Kostelec nad Labem. Pro ostatní řidiče osobních a nákladních aut byla stanovena objízdná trasa přes Štěpánský most u Neratovic.

Možnost objížďky se nabízí také v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. Zde však bude problém hlavně v létě, kdy nebude možné projíždět mezi souměstím a bude se muset po dálnici D10.

Komplikace to budou například při akci Setkání Kostelců – město ale slibuje úpravu průvodu. Problém však budou mít také řidiči mířící na oblíbené Jezero Lhota nebo Konětopy.

Komplikace to znamená také pro provoz autobusů linek číslo 377, 471, 476, 478. Ruší se například zastávka Kostelec nad Labem, Náměstí a další. Podrobné informace naleznete na stránkách Pražské integrované dopravy.

V Kostelci nad Labem se nachází také silniční most přes řeku Labe. Je to tříobloukový železobetonový most se dvěma pilíři, který je evidován jako kulturní památka.  Most byl postaven na místě staršího mostu ve 30. letech 20. století, jako příklad kvalitní a technicky vyspělé mostní architektury.

Most přes Mlýnský potok

Nechceme čtenáře zahlcovat reklamními bloky, a proto jsme se rozhodli vyzkoušet možnosti přispění na provoz webové stránky prostřednictvím QR kódu. Pakliže se vám líbí, co děláme, podpořte prosím libovolnou částkou další rozvoj projektu. Děkujeme.

Přidat na Seznam.cz
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tomas
tomas
1 rok před

Dobrý den most se bude zavírat jiní a ne prez labe a okolo brandysa vede D10 a ne D1

Redakce
Admin
1 rok před
Reply to  tomas

Ano, opraveno, děkujeme za všímavost 🙂

Michal
Michal
1 rok před

Dobrý den, pane Pospíšil, nevím kde jste k této informaci přišel, ale odkazujete se na informaci od rady města Kostelec nad Labem a tam je psáno, že bude uzavřen most „u Matků“ čili most přes Mlýnský potok a ne přes Labe.

Redakce
Admin
1 rok před
Reply to  Michal

Dobrý den, moc díky za upozornění a omlouvám se 🙂