Úterý, 5 března, 2024
NewsZprávy

Trasa obchvatu Brandýsa se musí mírně změnit kvůli nově postavenému domu

Příští rok by mohl začít archeologický průzkum na první etapě obchvatu Brandýsa nad Labem. Na další etapě se mimo jiné musí vyřešit dům postavený v těsné blízkosti silnice.  

K tématu obchvatu se zastupitelé na pondělním zasedání dostali poté, co Jessica Liptáková (Naše Dvojměstí) položila dotaz k chodníkům v Brázdimské ulici. Starosta Robert Pecha (Vy Jste Město) zdůraznil, že tuto ulici bude ovlivňovat budoucí obchvat. Ukázalo se také, že obchvat je naplánován tak, že jde někomu přímo před dveřmi nově postaveného domu, který ještě nebyl v předchozí dokumentaci.

„Je to dáno tím, že některé stavební řízení běží, zároveň běží projektování, které se dokončí a pak se zjistí, že tam byl již dokončen dům. Trasa obchvatu tudíž není ještě stoprocentně daná. Dochází ke korekci,“ informoval Pecha s tím, že chodníky na to budou navazovat.

Kraj podle Pechy plánuje, že na první části obchvatu od Záp po Pražskou, která má stavební povolení, budou moci příští rok vyrazit archeologové na detailní výzkum. Během roku 2024 by pak kraj rád získat stavební povolení na druhou část od Pražské k čerpací stanici. Jestli se mu to podaří, je ale ve hvězdách.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments