Úterý, 5 března, 2024
ČelákoviceNewsPříroda a ekologie

Sucho dolehlo i na alej v Čelákovicích. Dobrovolníci ji zalévají a hledají další pomocníky

V průběhu roku 2022 získal Okrašlovací spolek čelákovický na rozšíření spolkové aleje a rozšíření technického zázemí spolku finanční prostředky v celkové hodnotě 54 517 Kč. Přestože dotace jsme získali v roce 2022, projektové plnění bylo průběžné do června roku 2023.

Všechny dotace jsme úspěšně vyúčtovali a můžeme nyní myslet na další budoucnost aleje. V průběhu realizace projektů bylo vysázeno na spolkové aleji 20 stromů a několik keřů. Dnes spolková alej čítá 100 ks exemplářů.

V letošním suchém létě bylo potřeba alej neustále zavlažovat. Snažíme se o minimalizaci ztrát stromů a keřů v důsledku sucha, což se nám i docela daří, protože bez závlahy by byly škody ještě větší. V průběhu měsíce srpna vyhodnotíme situaci v aleji a budeme žádat o dotace
na výměnu uschlých jedinců, tak, abychom alespoň část neprospívajících stromů obměnili.

Rádi bychom jako spolek uvítali větší spoluúčast obyvatel města Čelákovic při péči o alej, byť třeba symbolickým finančním darem na transparentní bankovního účet: 2600546049 / 2010.

Všechny takto získané prostředky budou použity v péči o alej. Spolková alej bude za pár let poskytovat pěkné stinné zázemí k pěkným procházkám směrem na Mochov, nebo Čelákovice.

Závěrem mi dovolte ještě jednou poděkovat Nadaci ČEZ a Nadaci Tipsport, které nám poskytly 88% proinvestované části a našim dalším partnerům: především panu Procházkovi s chotí ze Sedlčánek, Spolku pro krajinu Středního Polabí, Spolku československé ozbrojené složky, webovému portálu Aktuálně z Brandýska, Obecnímu zpravodaji obce Mochov, Zpravodaji města Čelákovic a dalším našim členům a přátelům za práci na aleji.

Autor: Petr Herman, Okrašlovací spolek čelákovický
Foto z výsadby Okrášlovacího spolku čelákovického, Jiří Vávra

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments