Pondělí, 27 května, 2024
DopravaNews

V červnu se otevře nový most v Mratíně

AKTUALIZOVÁNO: Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje na začátku června otevře opravovaný most v Mratíně. V dubnu se ohradila proti informacím, že firma, která staví most v Mratíně, zkrachovala.

„2. června proběhne kolaudace mostu na silnici č. II/244 ve směru na Kostelec n/L. Od 5. června bude otevřený pro běžný provoz,“ oznámila 20. května obec Mratín.

Silničáři v dubnu uvedli, že se šíří drby, které tvrdí, že firma 3K značky zkrachovala. „Není to pravda a práce na mostě v Mratíně pokračují. Vzhledem k intenzivním dešťům se stavbou třikrát prohnala velká voda. To sice stavbu zdrželo, ale zhotovitel posílil personální obsazení na stavbě,“ napsali silničáři.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

V dubnu proběhla na stavbě betonáž druhé opěry, začátkem května pak byla betonována mostovka. Podle silničářů byl most ve špatném stavu, měl omezenou použitelnost a byl nevyhovující pro silnici II. třídy. Proto musel být zdemolován.

Náklady na nový most dosáhly na 8 milionů korun. Jeho životnost je naplánována na 100 let.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments