Čtvrtek, 18 dubna, 2024
KrimiNews

Soud shání svědka, který byl u napadení nůžkami v Brandýse

Srpnový útok na zastávce autobusů v Brandýse nad Labem v pátek opět řešil krajský soud. Vypovídali při něm svědci a přehrávaly se i kamerové záznamy. Na klíčového svědka však soud zatím čeká.

Na lavici obžalovaných stanul 34letý T.H. Řekl, že si nic z útoku nůžkami nepamatuje. Muž je stále ve vazbě, hrozí mu až 20 let vězení.

Další kolo soudního jednání zveřejnil Pražský deník, který mimo jiné citoval znalce, jenž uvedl, že obžalovaný 34letý muž musel vypít víc než sedm piv. Vypočetl, že v krvi mohl mít asi 2,3 promile alkoholu. Negativní byl test na drogy.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Soud pak dal přehrát záznamy z kamer, přičemž si předseda senátu postěžoval na jejich kvalitu. Záznam byl z dálky a rozmazaný. Pohyb osob na nich podle Deníku není moc vidět.

Soud vyslechl svědka, který poskytl první pomoc 28letému poškozenému a držel mu krvácející ránu. Dle něj se chvíli předtím s útočníkem bavil, ale pak šli každý svou cestou a neměl pocit, že by ho chtěl napadnout. Když ho pak potkal znovu při poskytování pomoci, útočník se prý držel za hlavu a zpytoval svědomí.

Soud chce v jednání pokračovat na konci března, kdy mají policisté předvést dalšího důležitého svědka. To se jim totiž zatím nepovedlo a soudce si na jejich práci postěžoval. Podle Deníku jde o důležitého svědka.

Incident se odehrál na konci srpna. Strážníci dostali oznámení, že se před půlnocí někdo dobývá do kasina a v ruce má nůžky. Když hlídka přijela, spatřila záchranáře, kteří ošetřovali muže. U kasina však už nikdo nebyl.

„U lékárny již probíhalo ošetření muže, který měl zranění na krku. Následně svědkyně označila muže, který se pohyboval na místě, že tento bodl zraněného do krku nůžkami, které byly v krvi na místě činu,“ uvedli strážníci. Zraněný muž musel následně na operaci.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments