Úterý, 25 června, 2024
NewsZprávy

Někdo propíchal autům před Piaristickou kolejí pneumatiky. Zanechal vzkaz

Velkým tématem v Brandýse-Boleslavi je doprava a parkovaní. Hranice toho, co je možné, se posunuly minulý týden. Někdo autům v ulici Na Vyšším hrádku propíchal pneumatiky, protože stála před Piaristickou kolejí. Jenže ta patří městu.

„Respekt k našemu městu v posledních letech značně upadl,“ uvedl svůj poslední příspěvek místostarosta města Patrick Zandl, který se nesl v duchu zodpovědnosti, bezpečnosti a dopravy.

Okomentoval například parkování, kdy si lidé podle jeho slov parkují, jak chtějí. Na strážníky jsou agresivní, parkují ve vjezdech, na trávě a ignorují nejen muže zákona, ale také značky. Proto město požádalo strážníky, aby přitvrdili. Stání na chodníku dle jeho slov není nejen bezpečné, ale také ničí infrastrukturu, jež vede pod nimi. Náklady na opravu trubek pak nesou všichni občané.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Zandl situaci v dopravě ilustroval na fotografii dodávky, která přivezla zboží do restaurace na mostě a řidič zastavil uprostřed mostu. „Ačkoliv by mohl zajet do boční uličky, kde by to měl dále o deset metrů, nutí ostatní řidiče přejíždět plnou čáru, což s ohledem na hustý provoz a šířku mostu není zrovna bezpečné,“ konstatoval místostarosta.

Mnohem horší situace ale nastala Na Vyšším hrádku před budovou Piaristické koleje. Několika autům tam někdo propíchal pneumatiky a za stěrače dal vzkaz, že nemají parkovat před domem. Ten však patří městu.

„Neexistuje žádný nárok na to, že před něčím domem mohou parkovat jen určité vozy. Pouze městské zóny a vyznačená parkovací stání. Pokud by se podobné případy množily, budeme je muset řešit,“ varoval Zandl.

Návštěvu úředníků stavebního úřadu si vysloužila firma, která si postavila nákladovou rampu ke svému domu, ovšem na městském pozemku. Podle místostarosty také rozfrézovala silnici, která taktéž patří městu.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments