Sobota, 20 dubna, 2024
NewsZprávy

Sluneční lázně čeká demolice. Lidé se s nimi budou moct rozloučit v červnu

Sluneční lázně v Houštce čeká neodvratný konec. To je známo již několik měsíců a potvrdil to také další posudek. S budovu se bude možné rozloučit 10. června, kdy se také bude diskutovat o plánech.

„10. června bude v rámci muzejní noci možné navštívit budovu lázni v Houštce. Během této akce budou na místě historické dokumenty o této budově a fotografie. Bude také veřejná diskuze na téma využití místa,“ řekl redakci Aktuálně z Brandýska starosta Robert Pecha (Vy Jste Město).

Chcete v Houštce kulturní dům?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Další informace doplnil místostarosta Patrick Zandl (Piráti), podle kterého je nový posudek nemilosrdný – stavbu nelze zachránit. Rekonstrukce by dle jeho slov znamenala zbourání a znovupostavení.

„Demolice původního objektu je prakticky neodvratná. I kdybychom bychom sehnali účelově vázanou čtvrtmiliardu korun (což se za deset let nepodařilo) znamená to bourat a znovu postavit,“ uvedl Zandl.

Plán na kulturní dům místo lázní není podle Zandla mrtvý. Původní budova se k tomu ale využít nedá. Co bude s kulturním domem, však jisté není. Město na něj momentálně nemá peníze a není ani dotační titul. Město přesto pracuje na variantách kulturního domu.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments