Čtvrtek, 18 dubna, 2024
NewsPříroda a ekologie

Sázíte na obecních pozemcích? Dřeviny mohou poškozovat infrastrukturu

Že není dobé sázet dřeviny na obecních pozemcích bez domluvy, se přesvědčili někteří obyvatelé obce Jenštejn. K zemi tam muselo jít několik stromů a další dřeviny vysázené na divoko.

Mnoho lidí v obcích i městech si zkrášluje prostředí před rodinnými nebo bytovými domy. Většinou jsou to záhony květin, ale také keře či stromy. Čím větší dřeviny, tím může nastat větší problém. A to především tehdy, když se lidé neporadí s majiteli pozemku. Většinou místní radnicí.

Máte před domem výsadbu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Obec Jenštejn již na podzim a znovu v únoru připomněla, že není dobré sázet na úzkých pruzích u silnice v Novém Jenštejnu. „Zástupci ČEZ nás upozornili že v Hradní jsou na dvou místech vysazeny stromy přímo nad vedením elektrického proudu pro Nový Jenštejn nebo nad vedením kabeláže pro veřejné osvětlení,“ uvedli zástupci obce.

Hrozilo, že stromy kabeláž poškodí a mohlo dojít až k blackoutu. Pracovníci proto museli v únoru dřeviny vykácet. Obec apelovala na veřejnost, aby se před každým sázením na radnici zeptali, zda v daném místě nejsou vedeny sítě na elektřinu, vodovod nebo kanalizace.

Foto: Obec Jenštejn

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments