Čtvrtek, 18 dubna, 2024
NewsZprávy

Continental v Brandýse bude propouštět

Continental v Brandýse nad Labem bude propouštět zaměstnance. Není to jediná pobočka, kde se vedení společnosti rozhodlo k tomuto kroku. Zaměstnanci budou odcházet nejen u nás, ale i v zahraničí.

O propouštění u německého výrobce automobilových dílů informoval minulý týden server e15.cz s tím, že o práci v příštích týdnech přijdou tři procenta zaměstnanců po celém světě. Deník e15 konstatoval, že se to dotkne také pobočky v Brandýse nad Labem.

Není ovšem jasné, kolik lidí zde bude propuštěno. Firma chce nejprve informovat zaměstnance, až poté veřejnost. Propouštění by se ale mělo týkat hlavně lidí z administrativy a z výzkumu.

Pracujete v Continentalu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Brandýský závod patří Continentalu od roku 2007 a zaměstnává 3200 lidí. Vyrábí se zde multimediální systémy, palubní přístroje, autorádia, ovládací panely klimatizací, středové panely informačních systémů vozidel a elektronické systémy eCall. Má vlastní lisovnu a lakovnu plastů.

„V lokalitě Brandýs nad Labem sídlí i R&D centrum s vlastní vzorkovnou, které pracuje na vývoji produktů nejen pro Brandýs, ale i pro další závody Continental po celém světě. Na kvalitu výrobků zase dohlížejí laboratoře vybavené nejmodernější měřící technikou,“ píše firma na svých stránkách.

Continental má ČR ještě dalších šest poboček.

Foto: Continental AG

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments