Neděle, 10 prosince, 2023
NewsZprávy

Radnice uzavřela hřiště v Zahradnické ulici. Chystá se kluziště  

Město tento týden uzavřelo hřiště (kluziště) v Zahradnické ulici v Brandýse. Důvodem jsou přípravy budoucí ledové plochy k provozu. Radnice věří, že na Mikuláše se bude bruslit.

Hřiště, které lze využívat i mimo zimní sezónu, se zavřelo ve středu. Informovala o tom radnice. „Věříme, že se tentokrát bude na Mikuláše už opravdu bruslit,“ uvedlo.

Město pro provoz kluziště již udělalo několik kroků. Bylo zhutněno podloží a přidaly se chybějící vrstvy. Byla přidána izolační vrstva, která zajistí stabilitu teploty – voda bude rychleji zamrzat a chlad nebude zbytečně utíkat do země.

Radnice dále pořídila novou chladící technologii a staré trubky prodala. O jejich správné fungování se bude starat dodavatelská firma.

„Nadcházející týdny budeme věnovat přípravě kluziště. Potřeba je zaměřit podloží pro novou chladicí technologii, udělat drobné terénní úpravy a pak už dojde k samotné instalaci trubek a ledování,“ napsalo město.

Připravuje také materiál, který stanoví podmínky fungování technologie kluziště. Pokud kritéria nebudou splněna, půjde podle radnice technologie proti pořizovacím nákladům zpět k dodavateli. Náklady byly zveřejněny na jednání zastupitelstva. Stavební práce a rekonstrukce přišly na 260 tisíc korun, nová chladící technologie s životností 6-8 let 410 tisíc korun, příprava kluziště a zaškolení přijde na 160 tisíc korun. Kluziště bude zdarma.

Město mělo minulou zimní sezónu s kluzištěm potíže a muselo ho předčasně v únoru uzavřít. Praskly totiž trubky chlazení. Tehdy město informovalo, že je špatně udělána technologie kluziště. Neměla totiž dostatečnou izolaci, chybělo několik podkladových vrstev a chyběl také rošt, který by chránil chladící systém v létě.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments