Sobota, 20 dubna, 2024
SpolečnostTop

Špatná izolace i chybějící rošt. Město přemýšlí, co s kluzištěm

Již před měsícem muselo vedení města uzavřít kluziště v Zahradnické ulici. Problém však nebyla údržba, ale špatná izolace. Jak to bude příští zimu, je ve hvězdách.

Radnice o stavu kluziště informovala v březnových Městských listech, kde byl citován místostarosta Jan Jirovský. Špatně je podle něj udělána technologie kluziště. Nemá totiž dostatečnou izolaci, chybí několik podkladových vrstev a chyběl také rošt, který by chránil chladící systém v létě. Kluziště by mělo mít půl metru izolačních vrstev.

„Postupně zjišťujeme, co všechno se při přesunu z Masarykova náměstí do Zahradnické ulice před třemi lety opomenulo,“ uvedl Jirovský.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Na jaře proběhne revize celého systému včetně izolací. Po vyčíslení nákladů se město bude rozhodovat, zda kluziště opraví, či nikoliv. Není však jasné, zda město o kluziště přijde definitivně, nebo radnice pořídí nové.

Chcete kluziště v našem městě?

Nahrávání ... Nahrávání ...

„Buď dáme kluziště do pořádku, nebo ho ve stejném stavu už nebudeme znovu uvádět do provozu. Je to obrovské trápení na všech frontách a starostí je neúměrně víc než radosti,“ sdělil v Městských listech Jirovský.

Město v únoru uvedlo, že kluzišti v Zahradnické ulice praskly trubky chlazení. Jejich oprava by vyžadovala vypuštění ledové plochy a její opětovné napuštění. To by ovšem podle města bylo zdlouhavé a nákladné. Již dříve radnice uvedla, že náklady na celou sezónu včetně instalace a uvedení kluziště do provozu (cca 120 tisíc korun), energií a údržby včetně odhadovaných vícenákladů se předpokládají okolo 600 tisíc korun.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments