Pondělí, 27 května, 2024
NewsZprávy

Projektanti navrhli jednosměrku do Výletní ulice

Vedení radnice zvažuje nápad, že by po rekonstrukci Výletní ulice byla její část jednosměrná. Rozhodnutí zatím nepadlo a počítá se také s debatou nad situací.

Nápad na zjednosměrnění části Výletní ulice zazněl na posledním zasedání zastupitelstva města. Redakce se na něj následně zeptala starosty města Roberta Pechy (Vy Jste Město). Radnice podle něj řeší koncept parkování a dopravní organizaci po rekonstrukci Výletní.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Projektanti městu nabídli zvážit, zda by část Výletní nemohla být jednosměrná ulice. Zřejmě jde o počátek Výletní, která by měla být jednosměrná od Pražské ulice přibližně do poloviny.

„Tuto věc konzultujeme s občany a bude předmětem veřejného projednání navrhovaných úprav. To proběhne až bude připraven hrubý návrh, nad kterým bude možné vést debatu, uvedl starosta. Veřejné projednání by mělo být v květnu nebo červnu.

Chcete ve Výletní jednosměrku?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Provoz ve Výletní ulici se uzavřel 7. února v části od ulice Pražská po J. Wolkera. Poškodila se tam kanalizace a vytekly fekálie na ulici i okolní pozemky. Psali jsme o tom zde. Uzavírka měla trvat do 17. února, ale město se dohodlo se Stavokompletem, že rovnou začne rekonstrukce. Výletní ulice v Brandýse bude částečně uzavřena do 31. května.

Následovat bude oprava komunikace od Seifertovy ulice, uvolní se ale již příjezdová cesta ve směru z Pražské ulice. Otázkou zůstává, zda se bude další část Výletní opravovat hned v červnu. Vedení radnice chce ulici opravit až do křižovatky Tylova a Thámova.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Veronika
Veronika
1 rok před

Mozna by bylo lepsi uvazovat treba nad tim, udelat tam cyklostezku. Tohle mesto stavi vsechno jen pro auta, nic pro chodce ci cyklisty. Pokud z toho bude jednosmerka, cykliste prijdou o jedinou moznost, jak se treba z labske cyklostezky dostat mimo hlavni silnici na Vrabi! Jako by nestacilo, ze uz jste zuzili Prazskou na ukor parkovacich mist, takze je to tam pro cyklisty jeste vic nebezpecne.