Čtvrtek, 18 dubna, 2024
NewsZprávy

Fekálie zaplavily ve Výletní pozemky, majitel se bojí o studnu

Havárie kanalizace ve Výletní ulici v Brandýse nad Labem zasáhla i místní občany. Server Aktuálně z Brandýska mluvil s jedním z nich, který popsal, že má zasaženou kůlnu a obavy o studnu s pitnou vodou.

Michael Diviš má dům hned na začátku ulice Výletní a dle jeho slov byly první problémy s kanalizací již v pátek, kdy však situace ještě nebyla tolik akutní. Další problémy se objevily v neděli odpoledne.

„Kanalizace se vyplavila ven a zaplavila pozemek a kůlnu, kde byl 5 centimetrový nános. Kolem jeli strážnici městské policie, kteří i ochotně nabídli pomoc, kontaktovali úřad i Stavokomplet,“ řekl Aktuálně z Brandýska Michael Diviš.

Stavokomplet tam poslal své pracovníky, jenž ihned začali s odvozem fekálií. Jenže pozemek zůstal i tak zanesený a podle Diviše je na tom nejhůře studna, ze které čerpal pitnou vodu. Tu nyní nemůže využívat a musí nechat udělat testy, zda byla také zasažena. „Z města mě zatím nikdo nekontaktoval, aby nabídl případnou pomoc. Mojí chybou ta havárie nevznikla,“ posteskl si Diviš.

Podobně je na to také jeho soused, který má dům vedle. Jeho pozemek je dle něj také zatopený a má zničenou dílnu. Oprava Výletní dle jeho slov už měla být dávno hotová, dalo se však přednost opravě Pražské ulice.

Mluvčí radnice Kateřina Stránská sdělila, že město dosud neeviduje žádnou škodnou událost. Oznámení ale podle ní přijímá firma Stavokomplet, která je připravena je okamžitě řešit.

„Byla zahájena havarijní oprava kanalizace a současně vodovodu. Vodovod leží ve stejné trase, co kanalizace. Proto se musí vodovod vytáhnout na silnici mimo trasy kanalizace, aby se mohly vyměnit kanalizační trubky. V tomto případě trubky leží v hloubce cca 5,5 m,“ konstatovala Stránská.

Foto a video: Michael Diviš

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments