Úterý, 18 června, 2024
NewsVolby 2022Zprávy

Proč padlo vedení radnice? Spor o ústupky developerům i informace

Naše Dvojměstí spolu s ODS se na svých stránkách vyjádřili k novému složení radnice v Brandýse-Boleslavi. Nálada v pracovním týmu předchozího vedení dle Našeho Dvojměstí nebyla idylická.

Naše Dvojměstí, jehož lídr Petr Soukup se stal starostou, se k odvolání předchozího vedení vyjádřilo ve čtvrtek na své stránce. „Přestože se vedení města snažilo působit kompaktně a harmonicky, měli jsme informace jiné, nálada v pracovním týmu na městském úřadě rozhodně idylická nebyla,“ napsalo Naše Dvojměstí.

Podle svých slov si Naše Dvojměstí bylo vědomo, že koalice s těsnou většinou může mít problémy. Spolu s Podporou občanů proto počkali a ukázalo se, že nespokojenost přišla od ODS a Kláry Voctářové (Pro Zdraví), kterým byla nabídnuta spolupráce.

„Dlouhou dobu jsme o změně přemýšleli, zvažovali, a nakonec se rozhodli, že do toho půjdeme. Proto jsme dospěli ke kompromisnímu pragmatickému politickému řešení a vytvořili novou správu města,“ uvedlo Naše Dvojměstí.

Jan Chleboun z ODS se vyjádřil již na středečním zasedání zastupitelstva. Jeho strana pak k bývalým koaličním partnerům napsala komentář ještě na Facebooku: „Opakovaně jsme se potýkali s nedostatkem informací a neochotou řešit problémy společně, v rámci celé koalice. Jedná se zejména o ústupky developerům, nebo finanční zajištění města v návaznosti s uvažovaným nákupem Labína. S velkými problémy se potýkáme také kvůli nepružně nastavenému systému financování projektů (Houštka a kulturní akce),“ napsali členové ODS Jan Chleboun, Pavel Veselý a Eva Štíbrová.

Souhlasíte se změnou vedení radnice?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Na sítích se k převratu na radnici posléze vyjádřil také bývalý starosta Robert Pecha (Vy Jste Město): „Ústupky developerům, spekulantům a vyžírkům jsme nikdy nedělali a dělat nebudeme. Byť nás to stojí odvolání. Hodně štěstí našemu milovanému městu i Petru Soukupovi, bude ho potřebovat.“

V komentářích pak zazněl také názor exradního Tomáše Nekuly (Pro Zdraví): „Středeční výměna je z hlediska demokracie naprosto v pořádku. Forma provedení takového aktu již v pořádku není. Stačilo přeci jen řádně vypovědět koaliční smlouvu a s úctou se rozloučit. Pokud budu i v budoucnu působit v jakékoliv veřejné funkci pro naše město, budu se zasazovat o to, aby naše svobodná demokratická vůle byla i kultivovaná.“

Jan Jirovský (Vy Jste Město) doplnil, že šlo o nedůstojný a zbabělý akt. Dle jeho slov ale necítí zahořklost a je připraven pomoci. „Máme eminentní zájem, aby nové vedení města pokračovalo v rozjetých projektech a dotáhlo je do zdárného konce. S Petrem Soukupem jsme se dnes (ve čtvrtek- pozn.red.) domluvili na dalších krocích a v pondělí v 10.00 budeme pokračovat. Slíbil jsem, že budeme pomáhat všude, kde k tomu dostaneme prostor,“ vylíčil Jirovský.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments