Pondělí, 27 května, 2024
NewsSpolečnost

Osud pošty v Boleslavi zpečetěn. Využívanost klesla o 70 %

Pobočku České pošty ve Staré Boleslavi není možné zachránit. Starosta Robert Pecha (Vy Jste Město) o jejím osudu vyjednával ve Sněmovně, ale výjimku se dojednat nepodařilo.

Informace o dalších krocích České pošty zazněly minulý týden na jednání rady města.

„Zatím to vypadá, že osud staroboleslavské pobočky je zpečetěn, její využívanost podle dat ČP mezi lety 2018-2022 klesla o 70 % a pošta zřejmě nepřistoupí ani na zřízení pobočky Partner,“ uvedlo město.

Doplnilo, že stejně je dalších 300 poboček, protože finanční situace pošty je velmi špatná. „Je to diametrálně jiná situace, než když se o uzavření pobočky uvažovalo před několika lety,“ konstatovalo město.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Pobočka České pošty ve Staré Boleslavi se uzavře 1. července. Pošta se rozhodla, že zruší poštu v Boleslavské ulici, protože podle nových pravidel má mít obec nad 2500 obyvatel poštu v docházkové vzdálenosti 3 kilometrů. Do nynějška jsou to kilometry dva. Pošta chce proto zrušit na 300 poboček. Například také v Benátkách nad Jizerou nebo Mladé Boleslavi.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments