Čtvrtek, 30 května, 2024
NewsSpolečnost

Česká pošta ruší pobočku ve Staré Boleslavi

Česká pošta do svého seznamu rušených poboček zařadila také poštu ve Staré Boleslavi. Město proti tomu protestuje a chystá schůzku se zástupci pošty.

Pošta se rozhodla, že zruší poštu v Boleslavské ulici, protože podle nových pravidel má mít obec nad 2500 obyvatel poštu v docházkové vzdálenosti 3 kilometrů. Do nynějška jsou to kilometry dva. Pošta chce proto zrušit na 300 poboček. Například také v Benátkách nad Jizerou nebo Mladé Boleslavi.

Proti rušení se ohradil starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město) s tím, že konec boleslavské pobočky s městem nikdo nekonzultoval. Změny v seznamu podle něj pošta ani ministerstvo dělat nechtějí.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Uzavření pobočky České počty ve Staré Boleslavi je pro město velký problém. Geografické rozložení a skutečnost, že se historicky jedná o města dvě, způsobuje, že je pobočka v Brandýse nad Labem pro většinu obyvatel staroboleslavské části města vzdálená a těžko dostupná. Značný problém to bude především pro starší obyvatele, kteří budou touto situací těžce postiženi,“ uvedl Pecha a pokračoval:

„Přestože, i podle sdělení zástupce generálního ředitele České pošty, není možné jednat o zachování pobočky, budu usilovat minimálně o možnost zřízení Pošta partner ve staroboleslavské části města,“ uvedl Pecha.

Jak často chodíte na poštu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
1 rok před

Proc nechat otevrenou jedinou postu ve S. Boleslavi – Boleslav ma jenom 6 000 obyvatel. Obcane tak mohou v klidu jezdit treba 5 km do Sojovic s 500 obyvateli, nebo do Karaneho, kde posta take zustava.
Cele je to postavene na hlavu.

Petr
Petr
1 rok před

Předpokládám, že město promtně vyřeší parkování pro zákazníky pošty v Brandýse, asi nepředpokládají, že tam z Bolesavi lidi pošlapou po svých a dnes se tam zaparkovat nedá. Jinak to nechávám uprostřed ulice na blikačkách – holt se to zrovna před poštou porouchalo …. A asi nebudu sám !