NewsSpolečnost

Česká pošta ruší pobočku ve Staré Boleslavi

Česká pošta do svého seznamu rušených poboček zařadila také poštu ve Staré Boleslavi. Město proti tomu protestuje a chystá schůzku se zástupci pošty.

Pošta se rozhodla, že zruší poštu v Boleslavské ulici, protože podle nových pravidel má mít obec nad 2500 obyvatel poštu v docházkové vzdálenosti 3 kilometrů. Do nynějška jsou to kilometry dva. Pošta chce proto zrušit na 300 poboček. Například také v Benátkách nad Jizerou nebo Mladé Boleslavi.

Proti rušení se ohradil starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město) s tím, že konec boleslavské pobočky s městem nikdo nekonzultoval. Změny v seznamu podle něj pošta ani ministerstvo dělat nechtějí.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Uzavření pobočky České počty ve Staré Boleslavi je pro město velký problém. Geografické rozložení a skutečnost, že se historicky jedná o města dvě, způsobuje, že je pobočka v Brandýse nad Labem pro většinu obyvatel staroboleslavské části města vzdálená a těžko dostupná. Značný problém to bude především pro starší obyvatele, kteří budou touto situací těžce postiženi,“ uvedl Pecha a pokračoval:

„Přestože, i podle sdělení zástupce generálního ředitele České pošty, není možné jednat o zachování pobočky, budu usilovat minimálně o možnost zřízení Pošta partner ve staroboleslavské části města,“ uvedl Pecha.

Jak často chodíte na poštu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Máte doplnění, námět na článek nebo jste našli chybu? Pište na e-mail, WhatsApp nebo Signal.
Přidat na Seznam.cz

Aktuálně z Brandýska

Nezávislý zpravodajský web Aktuálně z Brandýska vznikl v roce 2021 a navázal na úspěšný projekt na Facebooku z roku 2017. Web se zabývá regionálním zpravodajstvím, zajímavostmi, událostmi, reportážemi, ale také obrazovým zpravodajstvím, kde nechybí fotografie a videa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Kamil
Kamil
3 let před

Proc nechat otevrenou jedinou postu ve S. Boleslavi – Boleslav ma jenom 6 000 obyvatel. Obcane tak mohou v klidu jezdit treba 5 km do Sojovic s 500 obyvateli, nebo do Karaneho, kde posta take zustava.
Cele je to postavene na hlavu.

Petr
Petr
3 let před

Předpokládám, že město promtně vyřeší parkování pro zákazníky pošty v Brandýse, asi nepředpokládají, že tam z Bolesavi lidi pošlapou po svých a dnes se tam zaparkovat nedá. Jinak to nechávám uprostřed ulice na blikačkách – holt se to zrovna před poštou porouchalo …. A asi nebudu sám !

Privacy settings