Úterý, 5 března, 2024
KulturaNews

Ocenění staveb Středočeského kraje: Obchvat Záp, domy v Boleslavi i svazková škola

Hned tři ocenění do lokality Brandýska míří po vyhlášení Stavby roku Středočeského kraje. Cenu dostal obchvat Záp, bytové domy ve Staré Boleslavi a nová škola v Přezleticích.

Výsledky soutěže byly vyhlášeny ve čtvrtek v Kutné Hoře. Bytové domy Mýtka Stará Boleslav dostaly cenu v kategorii Cena veřejnosti, kde hlasovalo 31 795 lidí. Obchvat silnice II/101 Zápy dostal zvláštní cenu za přínos pro městys a jeho obyvatele z hlediska životního prostředí a dopravy.

Novostavba svazkové Základní školy Panská pole v Přezleticích získala cenu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství za mimořádný přínos zcela unikátního prostředí vzdělávání dětí vytvořeného jednoduchými a čistými výrazovými prostředky, které zaujmou i dokonalým řemeslným zpracováním.

Cenu hejtmanky pak dostala stavba Vraňany Farma Hanč. Titul Stavba roku Středočeského kraje 2023 získala Rezidence u Kazínské skály, Město Černošice.

Probíhá také hlasování v celostátní soutěži Stavba roku 2023. Lze tak učinit na www.stavbaroku.cz do čtvrtka 23. 11. 2023 do 24:00, kdy bude hlasování ukončeno a výsledky hlasování budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru v pátek 24. 11. 2023 v Rudolfinu v Praze.

Soutěží tam nový městský archiv, který před dvěma lety nahradil chátrající dům s číslem popisným 3 v ulici Petra Jilemnického. Ale nejen ten. O hlasy bojuje také další brandýská stavba – Kompetenční centrum společnosti Baumit na Průmyslové ulici.

Svazková škola Panská pole
Svazková škola Panská pole, foto Obec Jenštejn
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments