Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

Nová vize Houštky: Kulturní sál, mini zoo nebo vodní kanál s lodičkami

Místostarosta města Jan Chleboun (ODS) oznámil přijetí výzvy Houštka a strategického plánu, který má říci, co s prostorem po Slunečních lázních. Mezi jedním z návrhů je lázeňský společenský areál s kulturním domem a dalšími prvky.

Místostarosta se k výzvě přihlásil na Facebooku. Zvedl podle svých slov s kolegy hozenou rukavici a začnou přetvářet Houštku. Nutno připomenout, že demolice čeká Sluneční lázně, se kterými se mohli lidé rozloučit v červnu. Demolovat se mají příští rok. Budova Kim Ir Sena zůstane a má se opravit.

„Prvním krokem v tomto počínání je strategický dokument, zpracovaný týmem špičkových odborníků. Krajináři, urbanisté, architekti, dopravní inženýři a další, nezbytné profese budou společně tvořit strategii rozvoje celého území v návaznosti na stávající městskou strukturu a funkční celky v území (letní kino, sportovní areály atd.),“ napsal Chleboun.

V dokumentu se má řešit zeleň, vodní plochy, ale především doprava a parkovaní. Lidé už si nyní stěžují, že situace s parkujícími auty v Houštce je neúnosná a rádi by změnu. Výsledkem dokumentu má být plán realizace jednotlivých stavebních úprav v Houštce. Ty by podle představ místostarosty měly probíhat postupně v řádu let.

Místostarosta v rámci svého příspěvku zmínil také svou vizi, kterou prezentuje webová stránka www.novahoustka.cz. „Mezi aktuální návrhy nyní patří ideová studie lázeňského společenského areálu s kulturním sálem, která navazuje na původní architekturu Jana Kotěry,“ uvedl Chleboun.

Libí se vám nová idea Houštky?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Web však zřejmě úplně nefunguje, protože na záložky O projektu, Vize Houštka apod. nelze kliknout. Níže se ovšem lze dočíst, že v nové Houštce by měl být společenský sál pro 400 lidí, mini zoo s prasaty a kozami, in-line dráhou a vodním kanálem. Ten má být na jednu stranu přírodním prvkem, na druhou stranu na něm plánují pronájem loděk a paddleboardů. Dále tam má být wellness, grilovací prostor nebo dětské hřiště.

Pod projektem jsou na webu podepsáni kromě Jana Chlebouna také zastupitelka Klára Voctářová (Zdraví Sport Prosperita) a bývalý zastupitel Zdeněk Adámek (Zdraví Sport Prosperita).

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe
Pepe
11 měsíců před

Hlavně ne lodičky… Labe i kanál je kousek.