Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Nepomohla ani smírčí komise, tvrdí Klára Voctářová. Už není členkou strany

Červnové Městské listy Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi přinesly názory některých zastupitelů k převratu na radnici. Občané se dozvěděli, že již v srpnu zasedala smírčí komise, nebo že zastupitelka Klára Voctářová již není členkou strany Zdraví Sport Prosperita.

S titulkem Proč? na straně 6 začala s vysvětlením svrhnutí tehdejší koalice ODS. Její členové si tam postěžovali, že jejich projekty byly koaličními partnery zesměšněny. „Zásadní neshody nastaly také u developerské výstavby „Sedmikráskov“ (nyní Na Mariánské cestě), kdy byla bez našeho vědomí a souhlasu developerovi odpuštěna výstavba školky, podzemních garáží, dřevěného obložení fasády a bylo mu umožněno rozšíření počtu bytových jednotek,“ vysvětlili členové ODS Jan Chleboun, Eva Štíbrová a Pavel Veselý. 

revoluci na radnici se vyjádřil také předseda strany Zdraví Sport Prosperita Tomáš Nekola, kterému naše redakce poslala žádost o vyjádření hned po zasedání zastupitelstva, ale odpověď nepřišla. O konci koalice se dle jeho slov dozvěděl krátce před zastupitelstvem. „Klára Voctářová již není součástí našeho hnutí a bude od této chvíle zastupovat zájmy nově vzniklé koalice,“ napsal Nekola. 

Vyjádřila se také radní Klára Voctářová, která uvedla, že minulá koalice vykazovala trhliny a nesoulad. Bývalým kolegům vyčetla, že se nekonaly plánované schůze a neměla informace. „V srpnu 2023 byla svolána smírčí komise, ke zlepšení ale bohužel nedošlo,“ konstatovala Voctářová a pokračovala výčtem developerských akcí, které dle jejich slov nebyly konzultovány s ostatními. Odmítla také hlasovat pro nákup Labína. Jestli současná radní města vstoupila do nějaké jiné strany, není jasné. 

Svůj pohled na věc přinesl také odvolaný starosta Robert Pecha (Vy Jste Město), který se svěřil, že nikdo z aktérů převratu neformuloval na jednání zastupitelstva důvody odvolaní. „Všechny důvody byly složitě a velmi nevěrohodně hledány následně. Ze všeho nejvíc mě zasáhla zrada Jana Chlebouna, kterého jsem považoval za kamaráda a dlouhodobě se mu snažil pomáhat,“ podotkl Pecha. 

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments