Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Město varuje před zloději. Zaznamenalo nárůst krádeží i vloupání

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav upozornilo občany, aby před dovolenými mysleli na zabezpečení svého majetku. Krádeží a vloupání bylo za měsíc květen jednou tolik než v dubnu.

„Blíží se období dovolených, kdy vaše byty, domy a zahrady zůstávají opuštěné. Toho samozřejmě využívají zloději a lapkové. Krádeže se bohužel v poslední době nevyhýbají ani zahradám – ukrást ze zahrady kolo, sekačku nebo cokoli s určitou hodnotou, není pro zloděje velký problém,“ napsalo město.

Podle mapy kriminality se v dubnu stalo 7 činů, v květnu 14 trestných činů, do 21. června se stalo 5 skutků. V porovnání s loňským rokem je to téměř stejné. V květnu 2022 se stalo o jeden čin více, v dubnu o dva více. V červnu 2022 se stalo 12 trestných činů.

V květnu se nejvíce kradla jízdní kola, bylo vykradené také auto, nebo zmizel přívěs či věci z objektu. Žádný ze skutků zatím nebyl objasněn.

Město připomnělo, že lidé mohou při podezření volat hlídku Městské policie Brandýs nad Labem – Stará Boleslav na čísle 724 184 073 nebo Policii ČR na lince 158. Pokračovat bude také forenzní značení jízdních kol.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments