Úterý, 18 června, 2024
NewsSpolečnost

Město pro byznys? Brandýs-Boleslav se hluboce propadl

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav propadl z druhého místa na 16. místo v regionální anketě Město pro byznys v rámci Středočeského kraje. Vítězství si podruhé za sebou odnáší Lysá nad Labem.

V aktuálních výsledcích se za Lysou nad Labem umístila Mladá Boleslav a Černošice. „Lysá nad Labem zaznamenává v rámci Středočeského kraje nejvyšší meziroční změnu počtu ekonomických subjektů. Obyvatelstvo je zde v rámci regionu mladé, což je příslib pro rozvoj podnikání i do budoucna. Celkový počet obyvatel výrazně stoupá, přičemž ruku v ruce s tím jde vůbec nejvyšší počet dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel,“ uvedl David Pavlát z pořádající agentury.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Brandýs – Boleslav se letos umístil až na 16. místě, přičemž loni to byla stříbrná pozice. Loni agentura k umístění uvedla: „Stříbrný Brandýs nad Labem–Stará Boleslav dosáhl v rámci celého Středočeského kraje velmi dobrého výsledku v testu elektronické komunikace, který prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje včasnost a kvalitu odpovědí živnostenských úřadů. V souměstí, které může těžit z výborné dopravní dostupnosti, je vysoce nad průměrný počet právnických osob v přepočtu na obyvatele. Radnice se může pochlubit nulovými náklady na dluhovou službu a také velmi nízkou daní z nemovitosti.“

Proč letos město propadlo, komentoval pro Aktuálně z Brandýska David Pavlát z pořádající agentury: „Ke zhoršení došlo především v mystery mailingu. Klesá také počet obyvatel, což ovlivňuje hodně parametrů. Přibývá také obyvatel v ekonomicky neproduktivním věku (v důchodu). Zároveň se dokončilo mnohem méně bytů.

Podle starosty města Roberta Pechy se v anketě hodnotí hlavně developerské výstavby: „U těchto hodnocení je potřeba se podívat na hodnotící kritéria. Jedním z hlavních je rozsah developerské výstavby, tedy nových bytových jednotek. Pokud se snažíme přibrzdit právě neřízený rozsah výstavby, celkem pochopitelně se propadneme v takových žebříčcích. Podle mě vždy byla tato cena možná líbivá názvem, ale obsahem nevypovídající.“

Město pro byznys je srovnávací výzkum, který již šestnáctým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí ve všech obcích s rozšířenou působností v ČR a městských částech Hlavního města Prahy. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom. Data vyhodnocuje agentura pro informace a analýzy Datank.

Celkové pořadí – Město pro byznys 2022
1. Lysá nad Labem
2. Mladá Boleslav
3. Černošice
4. Poděbrady
5. Dobříš
6. Kladno
7. Slaný
8. Neratovice
9. Kolín
10. Kralupy nad Vltavou
11. Kutná Hora
12. Příbram
13. Beroun
14. Říčany
15. Nymburk
16. Brandýs nad Labem – St. Boleslav
17. Český Brod
18. Rakovník
19. Čáslav
20. Mělník
21. Votice
22. Benešov
23. Mnichovo Hradiště
24. Hořovice
25. Sedlčany
26. Vlašim
Zdroj: Město pro byznys
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments