Čtvrtek, 30 května, 2024
NewsSpolečnost

Máte dobrý nápad a bojíte se ho realizovat? Pomůže speciální program

Jedním z důležitých úkolů místních akčních skupin je propojovat aktivní lidi ve společných projektech, které přispívají k rozvoji území. A protože město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav je už  10 let členem jedné z nich, konkrétně MAS – Střední Polabí, máte právě teď možnost zapojit se do inkubačního programu MALi, který pomáhá aktivním lidem rozjet vlastní projekt.

Dobrý nápad je základ, ale k úspěchu zpravidla nestačí. Proto vznikl program MALi, který vybaví účastníky vším, co potřebují, aby přivedli své nápady k životu. Zlepšit své okolí? Rozjet podnikání? Pomáhat tam, kde nikdo jiný? Říkáte ano? Možná je program vhodný právě pro vás.

Co to je program MALi?

MALi je inkubační program, který rozvíjí nápady místních lidí do skutečných životaschopných projektů. Může jít o podnikatelské i neziskové projekty, důležité je, že mají dopad na život ve středním Polabí – tedy na území naší MAS.

Program bude sestaven na základě konkrétních potřeb vybraných uchazečů a bude probíhat ve stálých skupinách. Setkání budou jak vzdělávací, tak seznamovací, koučovací a propojovací. V průběhu jednoho roku získáte znalosti, poslechne si zkušenosti lidí z praxe a navážete známosti, které vám usnadní přivést váš vlastní projekt k životu.

Kolik program MALi stojí?

Program je financován Evropskou unií, proto vybrané účastníky nestojí nic.

Kdo se může do programu MALi zapojit?

Pro zapojení do programu je třeba splnit několik podmínek:

1. Máte vztah ke střednímu Polabí.

Bydlíte nebo pracujete v jedné z členských obcí MAS – Střední Polabí. Pokud jste z Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi, máte splněno.

2. Patříte do podporované cílové skupiny

Cílové skupiny programu jsou:

·         rodiče na mateřské/rodičovské dovolené

·         skupiny lidí sociálně vyloučení nebo sociálním vyloučením potenciálně ohrožení

Nejste si jisti? Nevadí, zkuste se přihlásit, samotná registrace vás ještě nezavazuje k účasti.

3. Projdete „výběrkem“

Skupiny budou sestavovány poctivě, aby dobře fungovala skupinová dynamika. Přihlášením proto ještě nevzniká nárok na zařazení do programu. Důležité je především nadšení a chuť se zapojit.

První krok ale můžete udělat třeba hned vyplněním registračního formuláře.

Jak se přihlásit?

Vyplněním přihlašovacího formuláře, který najdete na www.strednipolabi.cz. Případné dotazy vám ráda zodpoví Kristýna Paříková na e-mailu: parikova@strednipolabi.cz

Zdroj: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments