Pondělí, 27 května, 2024
NewsZprávy

Záchranná služba chce stanici u Melicharovy vily. Odvolala se

Záchranná služba Středočeského kraje trvá na novém výjezdovém stanovišti u Melicharovy vily v Brandýse nad Labem. Proti zamítnutí stavebního povolení podala odvolání. Město však jedná o náhradních prostorách.

Jak zaznělo na jednání zastupitelstva, záchranáři podali žádost, aby mohli stavět výjezdové garáže před Melicharovou vilou, čímž by zřejmě došlo k jejímu částečnému narušení. Stavebník podal žádost o povolení stavby, kterou ale brandýský úřad zamítl.

Záchranáři se proto odvolali ke Krajskému úřadu Středočeského kraje. Ten by ovšem neměl ve věci rozhodovat, protože je ve střetu zájmu. Spadá pod něj také záchranná služba. Ministerstvo by tudíž mělo rozhodnout, kdo odvolání vyřídí.

Město chtělo garáže do severní části objektu, to však odmítli záchranáři, respektive Středočeský kraj, stejně jako rekonstrukci ve stávajícím areálu. Radnice však vede jednání o úplně jiném místě, kde by mohla být výjezdová stanice.

„Probíhají jednání o tom, že by výjezdové stanoviště zůstalo ve městě, ale přesunulo se jinam. Máme jednání ohledně pozemků, kde by mohlo být. S největší pravděpodobností by to bylo v katastru Staré Boleslavi, ale více k tomu nyní nemohu uvést. Jsou ale nekonfliktní,“ řekla starosta Robert Pecha (Vy Jste Město).

Vila Františka Melichara byla postavena v roce 1902 v novobarokním stylu pro brandýského podnikatele a majitele továrny na výrobu zemědělských strojů Františka Melichara. Návrh stavby vypracoval pražský architekt Václav Roštlapil.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments