Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Legalizujte molo, vyzývá povodí majitelé konstrukcí. Jinak budou odstraněny

Výzva, legalizujte molo. Takové cedule se v posledních dnech objevily u řeky Labe nejen v Brandýse – Boleslavi. Povodí Labe chce jejich majitele přimět k legalizaci, nebo odstranění konstrukcí.

Informační cedule lze vidět například u cyklostezky kousek za jezem směrem na Lázně Toušeň. Výzva uvádí, že molo musí být legalizováno do 31. října a jsou tam také potřebná telefonní čísla.

  • Výzvy k legalizaci mola

Redakce Aktuálně z Brandýska se zeptala Povodí Labe, proč tato akce vznikla. Podle provozně technického náměstka Jana Vačlena povodí provedlo kontrolu všech mol, vývazišť, vstupů do vody a obdobných konstrukcí. A to na Labi od Kunětic až po státní hranici.

„Vyzvali jsme vlastníky těchto výše uvedených konstrukcí k jejich odstranění či jejich legalizaci. V tomto směru jsme již obdrželi velké množství žádostí o jejich povolení, který každý den přibývají,“ konstatoval náměstek Vačlena.

Podle něj bylo zaevidováno více než 600 „nelegálních“ staveb na uvedené části Labe. Ve zdrži vodního díla Brandýs nad Labem jich povodí eviduje 31.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments