Čtvrtek, 18 července, 2024
SpolečnostTop

Konec patálií s autem na obchvatu Staré Boleslavi. Vůz je pryč

Auto na obchvatu Staré Boleslavi, které je tam odstavené již několik měsíců, odstranila tento týden policie. Informoval o tom Středočeský kraj, do jehož kompetence silnice spadá.

„Krajská správa a údržba silnic (KSÚS), po telefonické domluvě s Policií ČR, automobil označí jako překážku na silnici. Odtah zajistí Policie ČR, neboť k tomuto úkonu nemá KSÚS kompetenci,“ sdělil Aktuálně z Brandýska mluvčí Středočeského kraje Josef Holek. V pátek tam již auto podle místních nebylo.

Detaily k odstavenému autu naše redakce publikovala před několika dny. Mluvčí radnice Kateřina Stránská uvedla, že řidiče auta tam zastavila policie kvůli blíže neuvedenému přestupku. Šofér si měl auto následně vyzvednout. Tak se ale nestalo, a tak už v létě začala vůz řešit brandýská městská policie.

Jenže obchvat je ve správě kraje a auto netvoří překážku ve smyslu § 45 odst. 4 zák. 361/2000 Sb. Strážníci tedy nemohou auto z této komunikace odstranit. Provést to dle radnice může pouze správce komunikace – Středočeský kraj, respektive KSÚS.

„Toto odstranění se provádí z důvodu neoprávněného záboru pozemku, rozhodnutí vždy náleží vlastníkovi komunikace. V daném případě MP věc nemohla řešit, protože ani na místě nenechala řidiče vozidlo odstavit, šlo o zákrok Policie ČR,“ sdělil preventista kriminality Městské policie Brandýs nad Labem-Stará Boleslav Radek Fedaček.

Podle Stránské strážníci požádali policii, aby opět vyrozuměla osobu, která auto měla odvézt. Nic se však nestalo a auto je na obchvatu dál. Městské policie tak urgovala silničáře.

Mezitím vozidlu skončila platnost STK a strážníci ho mohli olepit výzvou k odstranění auta. Ta vypršela 4. listopadu. Proto bylo na správci obchvatu, středočeských silničářích, aby vůz odtáhli. Radnice jej na to opět upozornila.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments