Pondělí, 27 května, 2024
NewsSpolečnost

Patálie s autem na obchvatu Staré Boleslavi. Známe detaily

Už nějakou dobu mohou řidiči jedoucí po obchvatu Staré Boleslavi potkávat odstavené auto nedaleko kruhového objezdu. V nejbližší době by snad mělo být odtaženo. Redakce zjišťovala detaily toho, jak se tam vůz s pootevřeným oknem ocitl.

Oslovili jsme mluvčí radnice Kateřinu Stránskou, která uvedla, že řidiče auta tam zastavila policie kvůli blíže neuvedenému přestupku. Šofér si měl auto následně vyzvednout. Tak se ale nestalo, a tak už v létě začala vůz řešit městská policie.

Jenže obchvat je ve správě kraje a auto netvoří překážku ve smyslu § 45 odst. 4 zák. 361/2000 Sb. Strážníci tedy nemohou auto z této komunikace odstranit. Provést to dle radnice může pouze správce komunikace – Středočeský kraj, respektive KSÚS.

„Toto odstranění se provádí z důvodu neoprávněného záboru pozemku, rozhodnutí vždy náleží vlastníkovi komunikace. V daném případě MP věc nemohla řešit, protože ani na místě nenechala řidiče vozidlo odstavit, šlo o zákrok Policie ČR,“ sdělil preventista kriminality Městské policie Brandýs nad Labem-Stará Boleslav Radek Fedaček.

Podle Stránské strážníci požádali policii, aby opět vyrozuměla osobu, která auto měla odvézt. Nic se však nestalo a auto je na obchvatu dál. Městské policie tak urgovala silničáře.

Mezitím vozidlu skončila platnost STK a strážníci ho mohli olepit výzvou k odstranění auta. Ta vypršela 4. listopadu. Nyní je opět na správci obchvatu, středočeských silničářích, aby vůz odtáhli. Radnice jej na to opět upozorní.

Nyní by nemělo odtahu vozidla již nic bránit. Na řadě jsou krajští silničáři.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments