Sobota, 20 dubna, 2024
NewsZprávy

Přehledně: Seznam škol, ve kterých se bude stávkovat

AKTUALIZUJEME: Na 27. listopadu ohlásily školské odbory stávku ve školách. Server Aktuálně z Brandýska monitoruje, které školy ve středním Polabí se do ní zapojí, pakliže se odbory s vládou nedohodnou. V Brandýse-Boleslavi například vstoupí do stávky pět školských zařízení. Níže najdete přehlednou tabulku se stávkujícími školami.

Podle zjištění redakce se ke stávce přihlásila jako první ZŠ J. A. Komenského v Čelákovicích.

„Ti pracovníci, kteří nevstupují do stávky, jsou v zaměstnání. Jedná se o několik jedinců, kteří nebudou schopni zabezpečit ani dohled nad všemi žáky, proto bude tento den škola uzavřena. Do stávky vstoupila i školní jídelna a část pracovníků úklidu, většina asistentek a vychovatelek ŠD,“ uvedla ředitelka školy Alena Pechalová. Další informace pro rodiče lze zhlédnout zde.

Souhlasíte se stávkou ve školství?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Další škola, která se připojila k protestu, je ZŠ Radonice. Podle informací vedení bude ZŠ v omezeném provozu – zkrácená výuka v některých třídách, běžná výuka nebude realizována. Pro žáky budou zajištěny náhradní vzdělávací a výchovné aktivity.

Město Brandýs-Boleslav v úterý odpoledne oznámilo, že v našem městě do úplné stávky půjdou tyto školy: MŠ Pražská a její detašované pracoviště Na Okraji, MŠ Riegrova, MŠ Chobotská, MŠ Dr. Beneše a její detašované pracoviště Okružní a ZŠ Na Výsluní.

Omezený provoz nahlásila MŠ Dvořákova – provoz bude zajištěn v budově MŠ Dvořákova, uzavřena bude budova v Třebízského ulici. A také ZŠ Stará Boleslav – bude zajištěn provoz prvního stupně, druhý stupeň bude po celý den uzavřen. Vyučovat se bude v ZŠ Palachova, která stávku podpoří omezeným provozem jídelny, i v gymnáziu J. S. Machara nebo ZUŠ. Otevřena bude ZŠ Zeleneč a ZŠ T. Stolzové v Kostelci nad Labem.

„Jako zřizovatel školských zařízení také nesouhlasíme s plošnými škrty ve státním rozpočtu z kapitoly školství na rok 2024, které bohužel reálně povedou ke snížení již tak neadekvátních platů nepedagogických pracovníků, snížení objemu financí na asistenty pedagogů a omezení možnosti individualizované výuky,“ uvedl místostarosta města Jan Jirovský.

Přehled stávkujících škol

Uzavřené školyAdresaDalší informace
MŠ Pražská Brandýs- Boleslav 
MŠ RiegrovaBrandýs- Boleslav 
MŠ ChobotskáBrandýs- Boleslav 
MŠ Dr. BenešeBrandýs- Boleslav 
ZŠ Na VýsluníBrandýs- Boleslav 
ZŠ J. A. KomenskéhoČelákovice 
MŠ KáranýKáraný 
ZŠ a MŠ SojoviceSojovice 
ZŠ Ing. M. Plesingera-BožinovaNeratovice https://www.zs-mpb.cz/
MŠ HarmonieNeratovice 
ZŠ a MŠ Lázně ToušeňLázně Toušeň https://zstousen.estranky.cz/clanky/aktuality/stavka-27.-11.-2023.html
ZŠ KamenkaČelákovice https://www.kamenka-celakovice.cz/2023/11/22/informace-o-uzavreni-skoly-z-duvodu-stavky/
ZŠ a MŠ PředměřicePředměřice https://www.zspredmerice.cz/zakladni-skola/aktuality/stavka-399cs.html
ZŠ Benátky nad JizerouBenátky nad Jizerou https://zsbenatky.cz/aktualityskoly/uzavreni-skoly-27-11-23/
ZŠ a MŠ ByšiceByšicehttps://www.zsbysice.cz/index.php/cs/3278-reditelske-volno-a-preruseni-provozu-ms-v-pondeli-27-11-2023
ZŠ ZárybyZáryby
Omezený provoz  
MŠ DvořákovaBrandýs- Boleslavprovoz bude zajištěn v budově MŠ Dvořákova
ZŠ Stará BoleslavBrandýs- Boleslavbude zajištěn provoz prvního stupně,
ZŠ RadoniceRadonicehttps://www.skolaradonice.cz/wp-content/uploads/2023/11/Stavka-27.-11.-2023.pdf
ZŠ Panská polePřezleticeNebude se vyučovat
SOŠ a SOU NeratoviceNeratovicehttps://www.sosasou.cz/index.php/aktuality-cs/stavka-27-11-2023
Lesní mateřská škola BorečekBorek
ZŠ T. Stolzové Kostelec nad LabemKostelec nad Labemhttps://www.zstskostelec.cz/o-skole/aktuality-zs/informace-ke-stavce-27-11-2023-147cs.html
ZŠ MochovMochovhttps://www.zsmochov.cz/stranka-aktuality-zs-mochov-32

Již před časem zveřejnil ředitel ZŠ Kamenka v Čelákovicích Jiří Kyliánek otevřený dopis rodičům a přátelům školy, ve kterém kritizuje návrh rozpočtu školství na příští rok. Chybět bude dle něj 6 miliard korun a odrazí se to ve kvalitě výuky. Tato škola se také zapojí do stávky a bude uzavřena.

„Nepřejeme si, aby byl zvyšován počet dětí ve třídách nebo abychom byli nuceni spojovat třídy a snižovat tak kvalitu vzdělávání. Přejeme si, aby bylo možné odpovídajícím způsobem finančně ohodnotit kuchařky, uklízečky a provozní zaměstnance, bez kterých se neobejdeme. Jednodenní stávkou dáváme hlasitě najevo svůj nesouhlas s přístupem vlády,“ napsal ve středu ředitel Jiří Kyliánek.

Do stávky se nezapojí ZŠ Benátky nad Jizerou na Husově náměstí.

Otevřena byla také petice proti drastickým škrtům ve školství. Tu lze podepsat na tomto webu.

Pomoc rodičům nabídl například Brandýský Matýsek, kam mohou v pondělí přijít děti 1. stupně od 8:00 do 17:00 za poplatek 100 Kč. Alternativní program připravily čtyři instituce v Čelákovicích. Děti mohou do dílen, na vycházku, plavat nebo se dívat na filmy.

Foto: Repro otevřeného dopisu ZŠ Kamenka

Přidat na Seznam.cz
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments