Pondělí, 15 července, 2024
KrimiNews

Dívku v Brandýse měla napadnout nezletilá osoba. Policie případ objasnila

Brandýská policie již zná podezřelého z napadení dítěte v Brandýse nad Labem, které se mělo odehrát minulý týden. Podle mluvčí policistů Vlasty Suchánkové jde také o nezletilou osobu.

Policejní zprávu zveřejnilo město na své facebooku v pátek odpoledne. Z informací vyplývá, že mělo dojít k mravnostnímu deliktu ve stádiu pokusu. Policie však neuvedla, o jaký trestný čin se má jednat s odkazem na věk podezřelé nezletilé osoby.

„Krajským kriminalistům, kteří se prověřováním události zabývají, ve spolupráci s kriminalisty Územního odboru Prahy-venkov východ, se podařilo případ během několik dnů objasnit. Podezřelá osoba je nezletilá a z tohoto důvodu nelze, s ohledem na zákon o soudnictví ve věcech mládeže, sdělovat v dané věci jakékoliv podrobnosti či bližší informace,“ sdělila mluvčí středočeské policie.

Policie ČR také uvedla, že ubezpečuje všechny rodiče, že nikomu nehrozí žádné nebezpečí.

„Závěrem mohu doplnit, že jsme i na úrovni města připravili, na základě poučení z krizového vývoje, komunikační strategii. Příští týden ji probereme se zástupci jednotlivých školských zařízení. A ve spolupráci s městskou policií a Policií ČR rozšíříme preventivní programy pro školská zařízení na území našeho města, abychom dokázali podobným situacím do budoucna co nejlépe předejít,“ uvedl místostarosta města Jan Jirovský.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments