Čtvrtek, 18 července, 2024
DopravaNews

Starou Boleslaví nejprve na semafor, od července se zavře na tři měsíce

AKTUALIZOVÁNO S velkými komplikacemi musejí od poloviny května počítat řidiči u Staroboleslavské brány. Funguje tam jen jeden jízdní pruh kvůli opravě kanalizace a archeologickému výzkumu. Pokračuje tam další etapa avizovaných oprav. Od července neprojedeme souměstím tři měsíce.

„Od pondělí 15. května jsou obnoveny práce na rekonstrukci kanalizace v ulici Šarochova. Do konce června bude u Staroboleslavské brány kyvadlový provoz řízený semafory,“ oznámilo město na webu.

Rekonstrukce pak bude pokračovat úplným uzavřením silnice číslo 610, což bude znamenat přerušením provozu mezi Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví. Mělo by se tak stát 1. července. Objízdná trasa bude po dálnici D10. Město uvádí, že nejzazší termín ukončení této části opravy je 29. září. V pátek město potvrdilo, že od 1. července nebude možné mezi souměstí projíždět tři měsíce.

„Poté už bude oprava probíhat pouze v ulici Šarochova před bývalým Kovopodnikem. Část Šarochovy ulice bude obousměrná a v užších částech bude zákaz zastavení,“ uvedlo město.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Práce zpožďuje archeologický výzkum. Ukázalo se, že trasa kanalizace povede zatím neprozkoumaným terénem. Celkově to zdrží opravu přibližně o 3-4 měsíce.

Od 1. března probíhá první etapa rekonstrukce kanalizace na Mariánském náměstí před čp. 5 čili u spojnice ulic Boleslavská a Mělnická. Je uzavřen také chodník u Labína. Před městským úřadem pak je umožněn obousměrný provoz, ale především pro rezidenty a návštěvníky úřadu. Pokud pojedete ulicí Mělnická budete muset odbočit do ul. Třebízského a U Staré Kovárny.

Foto: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Dopravní situace ve Staré Boleslavi
Dopravní situace ve Staré Boleslavi
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments