Čtvrtek, 18 července, 2024
Kostelec nad LabemNewsZprávy

Cyklostezka mezi Lázněmi Toušení a Kostelcem je v mizerném stavu. Bude opravena

Cyklistům bude od příštího roku sloužit nově opravená Polabská cyklostezka, tj. spojnice Lázní Toušeň a Kostelce nad Labem. Radní na svém zasedání schválili rekonstrukci stezky i smlouvu s dotčenými městy, městysy a obcemi, které ji mají ve správě.

Středočeský kraj zaplatí rekonstrukci Polabské cyklostezky. Ve čtvrtek o tom rozhodli krajští radní. Patnáctimilionovou opravu zaplatí z krajského Fondu cyklistické infrastruktury. Stezka je ve správě jednotlivých obcí na trase, nicméně ty nemají na rekonstrukci dostatek peněz.

„Dlouhodobým cílem Středočeského kraje je budovat a udržovat páteřní síť cyklostezek. Polabská cyklostezka je součástí významné páteřní nadregionální a mezinárodní cyklotrasy vedené v koridoru řeky Labe. Cílem celé akce je opravit stávající již v minulosti postavený úsek Labské cyklostezky, který je dnes v mizerném stavu,“ konstatuje Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy a pokračuje: „Kraj přistoupil k řešení rekonstrukce tak, že prověřil stav cyklostezky, odhadl rozsah investic a dohodl se s městem Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, že zorganizuje ve spolupráci s obcemi rekonstrukci, kterou kraj zaplatí.“

Konkrétně se tedy na celém projektu podílí Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Kostelec nad Labem, Záryby, Zápy a Lázně Toušeň, přičemž centrálním zadavatelem zakázky bude Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.

Rekonstrukce je v souladu s existující platnou Koncepcí rozvoje cyklistiky ve Středočeském kraji na období 2017–2023. „Kraj uzavře s městy, městysy a obcemi smlouvu o společném postupu zadavatelů při centralizovaném zadávání, o zmocnění centrálního zadavatele a o poskytnutí dotace,“ říká Petr Borecký. Oprava Polabské cyklostezky bude hotová ještě v první polovině příštího roku tak, aby ji mohli cyklisté, chodci i inlinisté bezpečné využívat i v další části sezony.

Zdroj: Tisková zpráva Středočeského kraje

Přidat na Seznam.cz
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments