Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

Continental v Brandýse propustí 200 zaměstnanců

Sedm procent pracovníků propustí pobočka firmy Continental v Brandýse nad Labem. Informoval o tom mediální zástupce firmy. Půjde většinou o lidi z administrativy.

Server e15.cz včera napsal, že propouštění bude probíhat v následujících dvou letech a výpověď dostanou dvě stovky lidí z administrativy brandýského závodu. „Představuje to asi sedm procent celkové pracovní síly této továrny,“ řekl serveru e15 mediální zástupce Continentalu Petr Kubíček.

Propouštět se bude také v Adršpachu, Jičíně a Frenštátě pod Radhoštěm, kde dostane výpověď asi 30 lidí. Německý koncern dohromady ve světě propustí 7150 lidí.

Pracujete v Continentalu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Brandýský závod patří Continentalu od roku 2007 a zaměstnává 3200 lidí. Vyrábí se zde multimediální systémy, palubní přístroje, autorádia, ovládací panely klimatizací, středové panely informačních systémů vozidel a elektronické systémy eCall. Má vlastní lisovnu a lakovnu plastů.

„V lokalitě Brandýs nad Labem sídlí i R&D centrum s vlastní vzorkovnou, které pracuje na vývoji produktů nejen pro Brandýs, ale i pro další závody Continental po celém světě. Na kvalitu výrobků zase dohlížejí laboratoře vybavené nejmodernější měřící technikou,“ píše firma na svých stránkách.

Continental má ČR ještě dalších šest poboček.

Foto: Continental AG

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments