Pondělí, 27 května, 2024
ČelákoviceNewsVolby 2022Zprávy

Chceme řešit špatné ovzduší a bezpečnost, řekl Roman Štěrba z hnutí ANO

Server Aktuálně z Brandýska přináší předvolební rozhovor z Čelákovic. Na otázky odpovídal Roman Štěrba z Koalice ANO a Zdraví Sport Prosperita. Koalice se chce zaměřit na dlouhodobě znečištěné ovzduší, bezpečnost ve městě nebo výstavbu sportovní halu.

Co Vaše strana udělala za poslední volební období pro občany města?

Jako lídr volební Koalice hnutí ANO a Zdraví Sport Prosperita se omezím na pohled hnutí ANO. K prioritám hnutí ANO pro minulé komunální volby patřilo vytvoření podmínek pro sportovní vyžití všech věkových kategorií, bezpečnost ve městě, systematická péče o zeleň a životní prostředí, obnova technické infrastruktury a účelné a efektivní hospodaření města. Občané mohou posoudit, nakolik se město v uvedených oblastech proměnilo.

Co jste prosadili na jednání zastupitelstva?

Prosazování programu hnutí ANO reálně odpovídalo počtu dvou zastupitelů. Oba pánové na jednáních hlasovali s většinou zastupitelů za ODS. 

Čelákovice jsou IN, ale chceme moderní architekturu, řekl Jan Frantík z Pro Čelákovice

Co hodnotíte na nynějším vedení radnice negativně? Co mohlo vedení udělat lépe?

Tahákem programu Hnutí ANO byla výstavba multifunkční sportovní haly. Její osud byl v končícím volebním období bohužel zpečetěn zrušením Komise pro výstavbu sportovní haly k 31. 5. 2020. Velkým problémem zůstává znečištěné ovzduší a v obecném pohledu určitě vedení města potřebuje větší transparentnost.

Jakou práci naopak hodnotíte kladně? Co vedení radnice udělalo v posledním volebním období prospěšného?

Pozitivně hodnotím vše prospěšné pro občany, jejich pohodu a samozřejmě i obnovu již zmíněné technické infrastruktury a je bezpochyby dobře, pokud na prioritách dochází k průniku mezi programy různých volebních uskupení. 

Co nabízíte voličům? Proč by měli volit Vaši stranu?  

Máme rádi Čelákovice, ve městě i žijeme a naše priority lze shrnout na výstavbu multifunkční sportovní haly, modernizaci městského stadionu, výstavbu letního koupaliště a rozvoj sociálních služeb pro seniory. Chceme aktivně řešit dlouhodobě špatné ovzduší. Bezpečnost ve městě je pro nás důležité téma. 

Pakliže se Vaše strana dostane do vedení města, o jaké zlepšení ve městě budete usilovat?

Cítíme, že je potřeba po letech vrátit městu transparentnost při správě majetku a hospodárnost při vynakládání veřejných prostředků. 

Neřešíme celostátní politiku, ale jen naše město, řekl Martin Bajer z uskupení ČELem

Chcete voličům sdělit něco na závěr?

Rád bych využil této příležitosti a požádal občany, aby využili svého volebního práva a přišli k volbám. Hlas pro Koalici ANO a Zdraví, Sport Prosperita je hlasem pro rozvoj našeho města, hlasem pro návrat otevřené debaty a přinese transparentnost a hospodárnost při veřejné správě města. Máme rádi naše město Čelákovice, a proto se chceme aktivně podílet na dění ve městě a přispět ke spokojenému, bezpečnému a zdravému životu.

Webová prezentace strany: www.mameradicelakovice.cz

Foto: Koalice ANO a Zdraví Sport Prosperita

Přidat na Seznam.cz