Čtvrtek, 30 května, 2024
ČelákoviceNewsZprávy

Čelákovice udělily čestné občanství Aloisi Vašátkovi

Zastupitelé města Čelákovice jednomyslně udělili čestné občanství in memoriam genmjr. i. m. Aloisi Vašátkovi u příležitosti 80 let od jeho úmrtí. V sobotu 18. června se za účasti ústavních činitelů, zastupitelů města a veřejnosti uskutečnil vzpomínkový akt u rodného domu ve Vašátkově ulici spojený s průletem letecké techniky nad městem.

Zastupitelstvo na svém zasedání minulý týden dále schválilo rozdělení programových dotací z rozpočtu města Čelákovic pro rok 2022 na podporu poskytovatelům sociálních služeb. Dvěma subjektům byla schválena dotace v nejvyšší možné výši, tj. 120 tis. Kč, konkrétně Rodinnému centru Routa a Charitě Neratovice. Zastupitelstvo města schválilo závěrečný účet města Čelákovic za rok 2021 a souhlasilo s celoročním hospodařením města Čelákovic v roce 2021, a to bez výhrad. Dle sdělení externí auditorské společnosti je hospodaření města ve srovnání s ostatními územními celky nadstandardní. Hodnota majetku ve vlastnictví města Čelákovic se během jedné dekády zvýšila o jednu miliardu korun a aktuálně je 2,57 miliardy korun.

Policie obvinila muže z Čelákovic. Vyráběl konopné masti

Členové Zastupitelstva stanovili, že ve volebním období 2022–2026 bude počet členů Zastupitelstva města Čelákovic 21, tedy shodný jako v končícím VIII. volebním období. Počtem obyvatel spadá město Čelákovice do kategorie od 10 000 do 50 000 obyvatel, ve kterých může mít zastupitelstvo 15 až 35 členů. Prezident republiky vyhlásil termín voleb do zastupitelstev obcí, které se uskuteční ve dnech 23. a 24. září.

Zastupitelé města byli informováni o krizovém řízení města Čelákovic v době vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky v souvislosti s řešením migrační vlny velkého rozsahu na území České republiky v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině vyvolaným invazí vojsk Ruské federace a vzali na vědomí usnesení Krizového štábu města Čelákovic. Informováni byli o bezpečnostní situaci na území města, bytové problematice a situaci v oblasti školství.

Zdroj: Město Čelákovice

Přidat na Seznam.cz