Čtvrtek, 18 dubna, 2024
ČelákoviceDopravaNews

Blíží se výstavba obchvatu Čelákovic na silnici II/245

Dlouho očekávaná výstavba obchvatu Čelákovic na silnici II/245 je o kus blíže realizaci. Počítá se s ním během modernizace železnice na trati Čelákovice – Mstětice.

“Stavba významně zasáhne do života města, a to nejen toho železničního, ale i silničního. Společně s touto stavbou realizuje Středočeský kraj a město Čelákovice obchvat Čelákovic na silnici II/245 a dále se Správou železnic společně vybudujeme i obchvat Cihelny,” uvedl starosta města Josef Pátek při zahájení stavby železnice. Stavba začne příští rok, ale hlavní práce na obchvatu budou probíhat v roce 2024. Podle webu zdopravy.cz bude obchvat stát 200 milionů korun.

Obchvat Čelákovic na silnici II/245 je již hotov od Lázní Toušeň po Záluží a je veden po ulici Toušeňská. Od roku 2007, kdy úředníci vydali souhlas se scelením dalších pozemků, probíhala další jednání o pozemcích a jejich odkupech. Tři smlouvy byly podepsány v roce 2016. Město investovalo do výkupu pozemků přes 10 milionu korun, další peníze investoval kraj.

Začala modernizace železniční trati Čelákovice – Mstětice

Obchvat Čelákovic mezi stávající II/245 do centra a II/245 do Mochova má za úkol odvést tranzitní dopravu z centra města. Měřit bude 1,9 kilometru. Součástí stavby by mělo být přemostění tratí ČD jižně od stanice Čelákovice a nutné přeložky inženýrských sítí, úprava odvodňovacích zařízení a zeleně. Náklady byly před několika lety vyčísleny na 200 milionů korun.

Přidat na Seznam.cz