Pondělí, 27 května, 2024
Společnost

Běží architektonická soutěž na školu v Boleslavi. Má pojmout až 1000 dětí

V minulém týdnu odstartovala architektonická soutěž na Základní školu Stará Boleslav. Návrhy mohou architekti předkládat do června. Škola až pro 1000 dětí má vyjít na 550 milionů korun bez DPH.

„Jsme zase o krok blíže řešení velmi tíživé situace s místy ve školách. Termín odevzdání návrhů je 9. června 2023 v 11:00 hodin. Návrhy bude hodnotit mezinárodní porota,“ uvedl starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město).

Z popisu na webu architektonické soutěže vyplývá, že Základní škola ve Staré Boleslavi má mít 4 x 9 tříd, I. a II. stupně, která poskytne nejen prostor pro výuku, sport a volný čas 900 až 1000 dětem, ale přispěje svými prostory i kulturnímu a sportovnímu životu města.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

V popisu se také uvádí, že má jít o nadčasovou a otevřenou školu 21. století s komunitním centrem, alternativním způsobem výuky. Má to být ekologická škola s nabídkou bytů pro zaměstnance.

Předsedkyní poroty je Jasmin Leb-Idris, místopředsedou starosta města Robert Pecha. Podrobnosti o požadavcích si můžete prohlédnout zde. Podle dřívějších vyjádření chce mít radnice školu hotovou do konce volebního období.

Základní škola Stará Boleslav bude svazkovou školou obcí Skorkov, Sojovice, Káraný, Nový Vestec, Polerady, Hlavenec, Borek, Sudovo Hlavno, Kostelní Hlavno, Dřísy, Konětopy, Lhota a Křenek.

Foto: Město Brandýs nad Labem, architektonická soutěž Moba

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments