Úterý, 25 června, 2024
NewsSpolečnost

Anketa: Který vánoční strom se vám líbí víc?

První adventní víkend se nesl ve znamení rozsvícení vánočních stromů na náměstích našeho dvojměstí. Tradiční otázka zní, kdo má hezčí stromeček?

Rozsvícení stromu si nejprve užili lidé v Brandýse nad Labem. Připraveny byly adventní stánky, občerstvení a vánoční sladkosti. Vystoupila kapela KrisKos Kvintet a zpěvák Julián Záhorovský.

Který vánoční strom se vám líbí víc?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

V neděli se za popíjení svařáku rozsvítil strom ve Staré Boleslavi. Na pódiu se vystřídali jak zástupci města s proboštem Liborem Bulínem, tak skupina Dekameron, Vlasta Horváth a žáci ZUŠ a ZŠ Stará Boleslav.

Vánoční strom v Brandýse nad Labem
Vánoční strom v Brandýse nad Labem
« z 7 »

Starosta města Robert Pecha spolu s místostarosty rozlévali lidem rybí polévku. Otevřena byla také kasička Adventního kalendáře, do kterého se vybralo přes 7 000 korun.

Masarykovo náměstí zdobí smrk ztepilý od Petra Krause z Brandýsa nad Labem. Zasazen byl na zahradě již v roce 1971. Protože už nebyl zcela bezpečný, rodina se jej rozhodla darovat městu.

Mariánské náměstí ozdobil smrk pichlavý pana Hrubého z Chrástu. „Zasazen byl v roce 1999, tedy v roce, kdy se pan Hrubý narodil. Prvních 10 let svého života strávil u plotu v rohu zahrady jako „zakrslík.“ Po přesazení ale nabral sílu a do současných zhruba 12 metrů vyrostl nevídaným tempem,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Stránská.

Vánoční charitativní projekty jsou v plném proudu

Přidat na Seznam.cz