Úterý, 25 června, 2024
NewsSpolečnost

Vánoční charitativní projekty jsou v plném proudu

Město rozjelo vánoční charitativní projekty. Lidé mohou přispět na dobrou věc pomocí Adventního kalendáře pomoci nebo Brandýsko-boleslavskou vánoční krabičkou.

Město spolu s MAS – Střední Polabí připravilo Adventní kalendář pomoci, který nabízí 24 okének, tedy možností konkrétní pomoci lidem v našem městě a okolí, kteří se nacházejí v tíživé životní situaci. „Vždy oslovujeme místní organizace, které působí ve čtyřech základních oblastech: rodiny s dětmi, senioři, lidé ohrožení sociálním vyloučením a lidé se zdravotním znevýhodněním,“ uvedlo město.

Manželka prezidentského kandidáta navštívila Brandýs. Vyráběla věnec

Do letošní sbírky se můžete zapojit příspěvkem na transparentní účet č. 2900376993/2010. Jako variabilní symbol uveďte číslo vybraného políčka. Sbírka je řádně registrována na KÚ Středočeského kraje a vždy řádně vyúčtována. Veškeré prostředky jsou předány organizacím na základě darovacích smluv a organizace pokaždé dokládají faktury a fotografie pořízeného vybavení.

V loňském roce se podařilo vybrat 64 683 korun.

Vánoční krabička pro děti i seniory

Další akci město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav připravilo ve spolupráci s řádovými sestrami sv. Vincence de Paul. „Vánoční krabička je dárek, kterým splníte přání především dětem ze sociálně slabých rodin a osaměle žijícím seniorům v našem městě a blízkém okolí,“ informovalo město.

Pořízením dárku ze seznamu přání obdarujete děti z rodin, které se nachází v nelehké životní situaci. Jejich rodiče nemají možnost pořídit jim takový dárek, který si přejí najít pod vánočním stromečkem. Nebo můžete obdarovat některého ze seniorů či zdravotně postižených, kteří žijí osamoceně a nedostává se jim finančních prostředků.

Seznam dárků je připraven na webu města. „Prosíme, abyste vždy informovali pracovnice Informačního centra (infocentrum@brandysko.cz, 731 660 933, 778 489 476), který dárek pořídíte, aby mohl být seznam průběžně aktualizován,“ požádalo město.

Vánoční krabičku opatřenou jmenovkou můžete odevzdat na Informačním centru (Kočárovna, Plantáž 2480) v Brandýse nad Labem anebo na pracovišti Czech POINT (Městský úřad, Mariánské náměstí 28) ve Staré Boleslavi.

Termín pro odevzdávání vánočních krabiček je nejpozději v pondělí 19. prosince 2022, aby všechny dárky stihly řádové sestry včas předat.

Zdroj: Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Adventní kalendář
Přidat na Seznam.cz