Čtvrtek, 30 května, 2024
NewsSpolečnost

3. místo v králičím hopu. Medaile míří do Staré Boleslavi

Ojedinělá událost a nejprestižnější závod v králičím hopu této sezóny. To je 8. mistrovství Evropy, které se opět po letech vrátilo do České republiky. Nejlepší králíci a vodiči z celé Evropy se utkali již 18. a 19. listopadu v Jablonci nad Nisou.

Své výkony předvedla závodnická elita z několika států Evropy, zástupci Švédska, Německa, Slovenska a samozřejmě česká reprezentace v čele s Mistry České republiky roku 2022.  Každý stát má omezený počet startů, a nejen proto se jedná o nejprestižnější událost králičího hopu ve světě.

Šampionátu se účastnilo šedesát závodníků a přes dvě stě králíků. Aby se na osmý ročník mistrovství Evropy v králičím hopu vůbec probojovali, museli projít v Česku kvalifikačními závody.

Blíží se výstavba obchvatu Čelákovic na silnici II/245

Mezi závodníky se také probojovala členka naší základní organizace chovatelů ze Staré Boleslavi Agáta Štveráčková, a to rovnou s celkovým počtem 16 startů. První den závodu se jí podařilo získat dvě 7. místa. Druhý den to bylo jedno 4. místo a jedno 3. místo. Za chovatele Stará Boleslav, gratulujeme a držíme palce na další velké akci, kterou bude v jarních měsících 11. mistrovství České republiky.

Pořádáte zajímavou akci, nebo máte report z proběhlé události? Dejte nám vědět, rádi ho zveřejníme.

Co je to králičí hop? Králičí hop je sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve 4 disciplínách: v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na 5 výkonnostních kategorií – veteráni, lehká, střední, těžká a elitní třída.

Zdroj: Základní organizace chovatelů Stará Boleslav, foto: Petra Svatoňová

Přidat na Seznam.cz