Čtvrtek, 18 dubna, 2024
NewsSpolečnost

Zřícenina vodárny na Ostrůvku. Co s ní bude dál?

Mnoho obyvatel našeho souměstí využívává k trávení volného času Ostrůvek u Labe. Krásný pohled do zeleně ovšem kazí zřícenina vodárny. Zeptali jsme se proto místostarosty města Patricka Zandla, co s budovou bude dál.

Budova prvorepublikové vodárny se nachází asi v polovině Ostrůvku na dohled od cesty. Podle místostarosty kvůli finančních i kapacitních důvodů není tento rok plánována žádná úprava vodárny.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

„Sice by se nabízelo několik projektů, pro které by byla vhodná, ale letos se musíme soustředit na dopravu a školství, rekreační oblasti přijdou na řadu později,“ konstatoval Zandl a zdůraznil, že demolice vodárny by byla zatím škoda.

Podle něj stav komplikuje také to, že budova již právně neexistuje. Případné rekonstrukci tak bude muset předcházet legalizace budovy.

Budova vodárny se pomalu rozpadá, je v ní nepořádek a je barevně vyzdobena od sprejerů. Například v roce 2015 v budově vodárny hořel odpad.

Ostrůvek je oblíbenou rekreační zónou, kde si lze zahrát discgolf, prohlédnout si geologickou stezku a v letních měsících se osvěžit na pláži u Labe. Město tam postavilo dětské hřiště, lavičky a občerstvení. K odpočinku láká také pláž.

Co s vodárnou na Ostrůvku?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Budova bývalé budovy na Ostrůvku
Budova bývalé budovy na Ostrůvku
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments